Podłączenie do serwera

rafal22bb

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2008
Posty
3
Witam po raz pierwszy. Z góry przepraszam za umieszczenie tutaj tego tematu ale nie miałem pojęcia gdzie go dać.
Mam taki problem otóż u mnie w pracy jest dość rozbudowana sieć LAN serwer, switche. Prosiłem informatyka aby przypisał na serwerze adres IP do adresu MAC mojej karty sieciowej w laptopie jednak on się nie zgodził, mam swobodny dostęp do switcha niestety nie do serwera
<
czy da się coś zrobić ? Bardzo proszę o pomoc.

Z poważaniem
Rafał
 

icewielki

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2007
Posty
15
to zalezy co chcesz uzyskac poprzez podlaczenie sie do sieci jezeli neta to mozna zrobic poprzez jakies proxy plus (najprostrzy sposob) instalowanego na innym stanowisku jezeli chcesz uzyskac dostep do zasobow to sfalszowanie adresu MAC z jakims istniejacym juz w sieci tylko pod warunkiem iz ten prawdziwy komp na czas twojej obeznosci bedzie wylaczony, oraz najgorszy sposob ale tez czesto dziala zacznij pingowac z istniejacego kompa w sieci cala maske podsieci i wyczaj gdzie nie odpowiadaja zadne maszyny powtorz to w roznych odstepach czasowych i roznych dniach znajdziesz w ten sposob puste miejsca w sieci i ustaw swojego lapto-KA na nieistniejacy adres dostep do sieci uzyskasz jak podlkaczysz sie do tej samej grupy roboczej neta pewno nie dostaniesz jak sa domeny to tylko sposob 2 innym bedzie prawie ze niemozliwe by stac sie czlonkiem sieci
 

rafal22bb

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2008
Posty
3
tak przez podłączenie chce uzyskać tylko dostęp do neta, czy mógłbyś mi coś powiedzieć więcej na temat tego proxy plus, co się z tym robi bo jestem laikiem w tej tematyce
 

icewielki

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2007
Posty
15
hmmm szczerze mowiac to nie wiem i nie zainstaluje bo siedze na systemie bez okienek ale pewnie wyglada to tak ze na jednym z kompow gdzie jest net instalujesz tego proxy plus (w gogle i w pierwszym linku sciagniesz) i z opowiesci mego pradziadka nic nawet nie trza ustawiac poprostu sobie dziala nawet jakies info dostaniesz na ktorym porcie potem twojego lapto-KA podlaczasz do switcha i hmmm nie wiem nadaj mu jakis adres ip i w ustawianiach internetowych wybierz ze laczysz sie przez PROXY i wpisz tam adres ip tego kompa gdzie to zainstalowales powinno dzialac na 99%

pozdrawiam
 

rafal22bb

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2008
Posty
3
sęk w tym, że komputery na których jest internet są w biurach i ja nie mam do nich dostępu
<
jedyne do czego mogę się wpiąć to switch
 

icewielki

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2007
Posty
15
wiec zostaje ci tylk opcja 2 z zamienieniem MAC-a ale ... nie probowealem czy jest mozliwe ale moze sie udac ... np. wiele admiinstratorow tablice ARP (wlasnie te najpopularniejsze zabezpieczenie przed podpieciem sie do neta) zabezpiecza samymi zerami wiec jak uda ci sie w macu wstawic samo zera moze pod jakis adres sie podepniesz potem kwestja firewalla czy ustawia dla kazdego z osobna net czy puszcza na cala siec ciezko bedzie tutaj cos zaradzic
 
Do góry Bottom