Podkręcanie procka :)

A s T i

Użytkownik
Dołączył
Październik 9, 2007
Posty
11
Hey
smile.gif
Chciałbym się dowiedzieć o ile mogę podkręcić procesor ??
<
Mam amd athlon 2500+
smile.gif
smile.gif
z góry dziękuje ::]
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
o tyle ile wytrzyma :| to zalezy od wielu rzeczy... plyty glownej, chlodzenia itp.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Najpierw musisz się upewnić czy w BIOS'ie masz "odblokowane" takie możliwości, znajdziesz to chyba w Freqfency and power... coś tam ~~. Zobacz jakimś programem do pomiaru temperatury ile masz, ale nie w BIOS'ie tylko koniecznie pod systemem operacyjnym.
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
a na jakiej zasadzie serwis stwierdzi ze byl O/C procka? nie da sie bo ustawienia o/c sa ustawiane w biosie

ale racja racją ze o/c = utrata gwarancji ale jesli powiesz ze nic nie ruszales to tego nie udowodnia.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
nie wiem na jakiej, nie znam sie. Powiedzialem tylko ze gwarancje traci. Moze poprostu jak spali procesor to beda wiedzieli ze cos tu za duzo bylo
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
ale ciekawe czy procesor jest w stanie przechowac po spaleniu informacje na jakeij czestotliwosci był używany. Kiedys karte podkrecałem i umarła,dałem na gwarancje i mi odesłali że za pomocą jakiegoś programu analizującego wykryli nieprawidłowe taktowanie zagarów pamieci i vpu.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Kanciastoporty, 100% racji, gdy zaczynamy się bawić w podkręcanie sprzętu, traci się gwarancje, a czemu - prosta sprawa, każdy wie, że jak się przedobrzy przy overclokingu, procesor może ulec uszkodzeniu.
 

A s T i

Użytkownik
Dołączył
Październik 9, 2007
Posty
11
spoko
<
to wszystko wiem
<
lecz nikt za bardzo mi nie odpowiedział na pytanie
<
do ilu mogę podkręcić
smile.gif
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Jeśli jest na jądzrze bartona to prawdopodobne że na dobrym chłodzeniu pujdzie nawet koło 3,0 Ghz ale inaczej może być w praktyce to lależy od konkretnego modelu, płyty głównej no i oczywiście RAMU
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Dysk

A gdy dysk Zepsujemy to jakim sposobem ludzie odzyskują dane ?? Przecież on nie działa i w kompie też nie pójdzie.
Wszystko co człowiek stworzył da rade zniszczyć lub obejść.Trzeba tylko chcieć i umieć.

Nie radziłbym ci podkręcać Athlona 2.5 Mhz wyżej bo to sie źle skończy i zamiast za zmiane procka zapłacić 400 zł to zapłacisz 1200 zł za naprawę kompa.

Nie lepiej iść do komputerowego iść i 3,5 kupić za 300 zł ? Bo jeśli chodzi ci szybkość kompa to RAM nowy.512 albo 1024.

Jak spalisz procka to ram światłowody płyta idzie Nurkować do śmieci.
Zreszto co ci tu mówić będę.Wejdz w google,to największe kompendium wiedzy.wpisz Podkręcanie osiągów procesora = sukces !
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Re: Dysk

Originally posted by Alliata
Jak spalisz procka to ram światłowody płyta idzie Nurkować do śmieci.

światłowody ?? -lepiej zobacz - najbliższy światłowód to masz od najbliższej centrali telefonicznej,nawet od gniazdka do centrali jest przeważnie przewód miedziany.
Nie wiem jak mógłbyś spalić światłowody przez podkręcenie procka na swoim komputerze :glupek2: -o ile w ogóle można je spalić
<
<
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Alliata, po pierwsze nie widziałem prcoesora na socket A o taktowaniu 3.5GHZ z serii AMD, nawet Athlonów 3.5 nie ma chyba seryjnie robionych - nie mówie tu o overclockerach. Czemu jak się spali procesor to wszystko do wymiany? też bzdura, spali się procesor musisz wymieniać nowy, to na procesorze zwiększasz napięcie. Ram, płyta głowna będzie sprawna po takiej wpadce.
A s T i, To nie jest tak do ilu, ja widziałem jak robili z AMD'ków 2.5 potwory 4.5, ale to nie w tym rzecz, to jest wszystko zależne jaka płyta główna, jaki dokładny model procesora, jaki BIOS. Swoja dorgą to tak na standardowym chłodzeniu itd, mozesz spokojnie do 2.8 go podciągnąć z tym, że za szkody nie odpowiadam.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Bzdury jakieś wypisujecie, ja podkręcałem athlona x2 4000+ i działa.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
D0han, do ilu? To, że Ty sobie podkręcałeś, he? Każdy może kupić chłodzenie, zaktualizować biosa i sobie kręcić, przeczytaj lepiej TREŚĆ tematu, a nie, że sobie "podkręcałeś"
Poza tym czemu ma nie działać? I tak gdy podkręcamy, skracamy żywotność procesora.
 

soyer181

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2006
Posty
103
Originally posted by B33RK4
I tak gdy podkręcamy, skracamy żywotność procesora.

Dokładnie , każde podkręcenie wpływa na żywotność procka . Bez odpowiedniego chłodzenia za długo nam nie wytrzyma . Nawet jeśli podkręcimy i będzie dobre chłodzenie nie polecał bym podkręcania . Lepiej wydać te pare zł na nowy większy niż kombinować ...
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
@up chyba z allegro
pozatym, ja na moim amd'ku 1.75 ghz wymiatam i nie potrzebuje podkrecania, wiec nie wiem po co wam takie bajery ;p
 
Do góry Bottom