pomoc - antyhacking

grevla

Użytkownik
Dołączył
Listopad 2, 2011
Posty
13
cześć, podejrzewam że mój komp jest podglądany przez jakąś polską sieć hakerów, przez trojany albo keyloggery, nie wiem, nie znam się na tym, wiem co to jest, jestem noobem w waszym terminie, nie sądzę że to paranoja, skoro jakiś ksiądz na czacie powiedział mi, że jestem odpadem społecznym, w ogóle mnie nie znając i widząc mój nick pierwszy raz, ja go też widziałem pierwszy raz, a jakiś gość napisał żebym poszedł do miasteczka do którego mam blisko na targ i kupił sobie coś tam, ciekawe skąd trafił że mieszkam tuż obok miasteczka.
To wszystko i jeszcze więcej skłania mnie do przypuszczeń że niektóre osoby które wchodzą na czat na którym sobie gadam mogą mieć o mnie jakąś wiedzę z moich dialogów na gadu-gadu, innym czacie na privach czy wyszukiwania informacji w google, i w ogóle mojej aktywności w internecie
ogólnie możliwe że wkopałem się w "coś" bo mam do tego naprawdę talent, żeby wjebywać się w najgorsze gówna hheh.
jakbyście byli tak mili i powiedzieli mi krok po kroku co powinienem zrobić, żeby upewnić się czy mój komp jest w miarę bezpieczny, mam windows vista i laptopa, sieć wi-fi przez router
naprawdę nie zrobiłem nic złego i nie czuję się winny że mam teraz udostępniać kompa całej sieci jak jakaś głupia kawiarenka internetowa
aha i jeśli mój komputer jest zainfekowany, a załóżmy że jest, to co mam zrobić, oprócz formata, aby wywalić wirusy, bo mam najlepsze antywirusy i firewalle i to nie pomogło za bardzo
pozdrawiam i dziękuję.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Format starczy do wyczyszczenia wszystkiego, można to też zrobić bez formata, ale jak się nie znasz to format będzie szybszy i będziesz miał 100% pewności. Pamiętaj żeby podczas formatowania nie wybierać żadnego naprawiania itp. oraz utworzyć nowe partycje. Druga uwaga to przenoszenie plików, bo zapewne coś będziesz przenosił, uważaj żeby nie przenieść sobie tego syfu.
 
Do góry Bottom