Pomoc w odszukaniu IP wlamywacza

qwerty9

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2012
Posty
2
Witam,
mam następujący problem. Ktoś włamał mi się na fb ( znał moje hasło, lub złamał je, bo nie dostałam żadnego powiadomienia o próbie zmiany ), czytał archiwum moich rozmów, robił screeny i wysyłał do innych ludzi. Sprawa wygląda tak, że zgłosiłam to na policję, ale powiedziano mi, że nie da się nic zrobić, bo fb to serwis amerykański i nie da rady zlokalizować ip . Czy to prawda? A może jest jakiś inny sposób? Bardzo proszę o pomoc. Zależy mi, żeby dowiedzieć się kto jest tak " życzliwy " ...
 

sHoTT

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2012
Posty
26
Napisz do supportu fb jak wygląda sprawa powinni pomóc. Ale gdy włamywacz jest za Torem,VPN'em bez logów lub za tym i tym to raczej nic nie zrobisz nawet jak będziesz znał jego IP.
 

qwerty9

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2012
Posty
2
Szczerze mówiąc to nie znam się na tym w ogóle i nic nie rozumiem z tego co napisałeś teraz :D. Myślisz, że samo napisanie do supportu coś da? Z tego co widziałam to raczej ludzie piszą i zero reakcji... ;/.
 

Gilotyna-007

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
151
Witam.
Niestety nie da się nic zrobić. Znając IP osoby włamującej się nic nie da dlatego, że IP bywa zmienne musiałabyś znać adres MAC karty sieciowej włamywacza a po twoim opisie sytuacji widzę że osoba znała twoje dane do konta FB wiec krótko mówiąc masz pozamiatane . Pozdrawiam
 

donhubix

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2009
Posty
20
Hey

Gdyby na Twoj komputer wlamala sie osoba wykwalifikowana (nie znajaca Ciebie) to napewno by nie wchodzila Tobie na fb-czymze jest wejscie na czyjegos facebooka bedac na tej osoby komputerze. Byc moze nigdy sie nie dowiesz kto to byl aczkolwiek gdyby bylo inaczej to teraz zalozylbym sie o duze pieniadze z Toba ze byl to ktos kogo znasz. Jezeli nie mialas nigdy podonych historii to zastanow sie ktory z Twoich znajomych/rodzenstwa ostatni siedzial na Twoim komputerze, byc moze nawet instalowal cos przy Tobie. Jezeli nie to przypomnij sobie czy ktorys z Twoich znajomych przeslal Ci maila z plikiem do sciagniecia lub linka http. Wiekszosc przegladarek ma historie (chyba) ostatnio pobieranych plikow i zakladajac ze ta nie zostala wyczyszczona to popatrz, a moze jednak byl jakis download kilka minut/godzin zanim doszlo do wejscia na Twoj fb.

Popatrz i daj znac
Powodzenia
 

wioselko12

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 20, 2011
Posty
50
Nie znajdziesz IP winowajcy ,chyba,że wysyłał do Ciebie email lub pisałeś z nim na GG...
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Nawet jak znajdziesz IP to mozesz go sobie zlokalizowac z dokladnoscia do 100km... (moje IP tak lokalizują stronki...) Jezeli ma dynamiczne IP to juz totalnie nic z tym nie zrobisz :) Jedyne co to szukanie podejrzanych zalacznikow maili itp itp. jak juz zostalo wspomniane ;)

Pzdr
 

Gilotyna-007

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
151
Nawet jak znajdziesz IP to mozesz go sobie zlokalizowac z dokladnoscia do 100km... (moje IP tak lokalizują stronki...) Jezeli ma dynamiczne IP to juz totalnie nic z tym nie zrobisz :) Jedyne co to szukanie podejrzanych zalacznikow maili itp itp. jak juz zostalo wspomniane ;)

Pzdr

Dodam jeszcze do tego że przy lokalizacji adresu IP w 99% lokalizuje dostawce sieci a nie miejsca danej osoby.
 
Do góry Bottom