Pomoce przy CMD (wierszu poleceń)

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Przerzuć się na C++, to będziesz mógł wszystko
smile.gif
Możesz też na Pascala, ale nie polecam.[/b]
Nie mow mi na co mam się przerzucic -.-
zresztą ten temat jest poswięcony CMD a nie C++
zacząłem juz się uczyc C++ co nie znaczy ze nie moge uczyc się nadal CMD
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
adiblol: Nie polecasz Pascala, bo? Bo jest mało wydajny, wolny? Nieprawda. Było kilka tematów. Jezyk to język. Kwestia przyzwyczajenia. Tak samo jak z OSami

aby przenieść ten skrót, spróbuj najpierw dać
cd C:\
cd Katalog ze skrótem
i dopiero wtedy przenieś.

ew. od razu
cd "Katalog ze skrótem"
 

adiblol

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2009
Posty
49
Nie polecasz Pascala, bo? Bo jest mało wydajny, wolny? Nieprawda.[/b]
Bo składnia
smile.gif
Pisanie zakończeń i początków bloków (begin, end) zajmuje 2-4 razy dłużej niż klamry w C++.
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Mam pytanie. W jaki sposob za pomocą btch-a moge zrobic aby jakis plik zalozmy ze plik.bat
bedzie sie odpalał przy starcie systemu.
Tak jak np Antywirus sie odpala automatycznie, to chcial bym aby za pomoca batch-a zrobic aby inny batch odpalal sie automatycznie po zalogowaniu
<

mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi
<
 
K

Khalt

Gość
Wiem o co Ci chodzi bo robiłem podobny prezent dla szkolnej biblioteki XD.

Możesz po prostu skopiować do 'Autostartu/Startup' w Windows Menu, bądź użyć rejestru:
Kod:
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v GL /t REG_SZ /d "%systemroot%\system32\plik.bat"
GL to nazwa wpisu, to na końcu to ścieżka do pliku.

Pisanie zakończeń i początków bloków (begin, end) zajmuje 2-4 razy dłużej niż klamry w C++.[/b]
Przynajmniej jest czytelne ...
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Przynajmniej jest czytelne ...[/b]
Mamo, mogę go wyśmiać? No proszę! Mogę?
buahahahahahahahahahahahahah xDDDD

Khalt: nie wiem jakim cudem dla Ciebie jest bardziej czytelne coś, gdzie słowa na zakończenie i rozpoczęcie czegokolwiek zlewają się z nazwami zmiennych, funkcji i procedur. W językach z klamrami od razu wiadomo, gdzie jest początek a gdzie koniec - na pierwszy rzut oka. Klamry można rozpoznać automatycznie i nie ma opcji że Ci się zleją ze zmienną beginX albo takową funkcją ;]
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
widmo17 - chodzi mu bardziej o dydaktycznych aspektach Pascala. Osoba znająca w podstawowym stopniu j. angielski łatwiej na początku przyswoi sobie tego typu słowa kluczowe bo jak zapomni znaczenia danego wyrażenia to się domyśli tłumacząc. Jeżeli zmienna nie może nazywać się jak słowo kluczowe to nie widzę sensu nazywać jej podobnie a i tak przecież jest kolorowanie składni w większości edytorów to nie widzę problemu. Jednak wiele osób jak przyswoi sobie podstawy, doceni przy pisaniu większych aplikacji minimalistyczne wyrażenia które w rzeczy samej nie są trudne do zapamiętania. Myślę że Pascal by nie ewoluował gdyby nie duże zainteresowanie, wykorzystuje to firma Borland począwszy od Turbo Pascala.
To jest tak jakby zapamiętać 1372932436314.pl lub dłuższe wyrażenie alamakotaimieszkanadworzepoddrzewem.pl
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Dziwne, bo ostatnio zauważam to coraz częściej? Może coś host siada?
 
Do góry Bottom