POMOCY SPECJALIŚCI!! PROBLEM Z OTOCZENIEM SIECIOWYM !!!!!!

Cartman

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2003
Posty
3
Witam wszystkich !!

Jak skonfigurować otoczenie sieciowe aby mój komputer nie był w nim widoczny? Mam jeszcze jeden mały problem. Czy znacie jakieś skuteczne programy zabezpieczające komputer przed niepowołanymi osobami z sieci lokalnej LAN? Chciałbym aby osoby z sieci LAN nie miały dostępu do mojego komputera.

Pozdrawiam!!!!!
 

K0P3R

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2003
Posty
23
Zrób tak :
Start > Ustawienia > Panel Sterowania> Sieć , nastepnie udostepnianie plików i drukarek, odznacz , podkreslam odznacz obydwie opcje i po kłopocie
Jezeli juz pytasz o program to:
NetWatch lub ProPort , znich bezposrednio mozesz odcinac osoby , które sie podłączą . (wszystko to na win98)
 

Cartman

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2003
Posty
3
Otoczenie sieciowe

Witam !!

A czy są programy które automatycznie odcinają użytkowników od mojego komputera? Jeśli tak to prosze o podanie ich nazw.

Pozdrawiam i dzięki!!
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by __X__
a jak dobrze zabazpieczyć się w win XP ?

zainstaluj se jakiegos firewalla, nie odbieraj plikow od nieznanych osob, aktualizuj codziennie antywirusa
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
Originally posted by __X__
a jak dobrze zabazpieczyć się w win XP ?

Mozesz zainstalowac cobie firewalla o nazwie Zone Alarm bardzo prosty w obsludze i sa nawet nakladki polskie do niego.
Z problemem znalezienia go w sieci takze nie powinienes miec.
Poszukaj jest napewno na www.google.pl lub na stronach jakiegos z magazynow komputerowych np. www.komputerswiat.pl lub np www.chip.pl
Na poczatek napewno wystarczy, skutecznie mozna nim zablokowac np siec LAN itp
<
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
Poszukaj topicku "twierdza PC" czy cos takiego... tam masz wszystko...
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Dobra, a jesli gosc nie chce zeby go wiedzieli w otoczeniu sieciowym jednak utworzy na kilku kompach skroty do pewnych zasoboff na swoim kompie ktore maja byc udostepnione?
Do tego jest jakis klucz rejestru, gdzies to bylo chyba nawet tu u Achatesa.... jak ktos znajdzie dokladny klucz rejestru do tego to ma moje gratulacje, pozatym to mozna w inny sposob wykorzystac - poprzez pewien plik udostepnic sobie zdalne zasoby w ten sposob ze ofiara nic nie zauwazy
Dla pytajacych - odwolac do takiego zbioru mozna sie wpisujac odpowiednia sciezke w tym smiesznym menu co jego nazwy nigdy nie moge zapamietac.... takim u gory okna gdzie sie zawsze sciezka dostepu ukazuje (znaczy nie zawsze ale przewaznie)
 

Andrevus

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2002
Posty
213
Do odcinania jest takie cos na w98 jak Monitor sieci Programy Akcesoria N.Systemowe jak nie masz to se doinstaluj przez Panel sterowanie dosdiaj usun programy a puzniej 32 zakladaka. tam gdzieś musi byc . Zeby niekt twojego kompa nie wiedział na otoczeniu Polecam Firewalla Np outpost po polsku mało zajmuje a twojego kompa nie widać w otoczenie mzoe być tez zone alaram ale go juz byś musiał configurowac
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
Niezawsze jak amsz firewalla to cie nie widac, zainstaluj sobie firewalla i pobloku hosty i cie nikt nie bedzie widzial itd.
 

Cartman

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 3, 2003
Posty
3
Otoczenie sieciowe

Witam!

Czy znasz jakiś dobry program do blokowania portów? Jak zablokować te porty abym mógł korzystać z takich aplikacjii jak Kazaa? Proszę także o podanie nazw jakiś konkretnych Firewall'i.

Pozdrawiam!!!!! :wink:
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
BlackIce jak pamietam fajnie blokowal userow bo klikalo sie prawym klawiszem i bardzo prosty ten firewall, nie wiem czy tam da sie blokowac porty ale sprawdz.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
"niewidzialne udzialy" na poczatku nazwy musi byc $ i to wszytko

o firewall'ach zrobilem mala ankiete i wygral zonealarm :)[) - chodzilo o windowsowe firewall'e. w ankiecie jest troche nazw...

monitorem sieci nie mozna nikogo odcinac, tylko odlaczyc :p taki zart
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
To dobry pomysl z tym FW.
Mozasz ustalic ze np: na wszystkie proby nawiazania kontaktu IP234.234.23.243 ma nie odpowiadac i juz... koles co ma te IP w zyciu nie bedzie wiedzial czy jestes czy cie nie ma =]
No bo FW nie bedzie odpowiadal na ping i inne typy polaczen =]

Czyba ze zastosuje sztuczke z odbijanym IP przez FTP... ale na to jest chyba zaglupi =]
 
Do góry Bottom