Porada dla ojca ;-)

tp

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2006
Posty
4
Witam serdecznie.

Jak zapewne kazdy ojciec chcialbym nieco kontrolowac swoje dziecko, tym bardziej iz internet stał sie teraz narzedziem w rekach pedofilow i innych cholernych zacofanych zboczencow, ktorym juz strony xxx nie wystarcza. Niestety ale musze siegnac chwilowo po program i monitorowac z kim i gdzie wchodzi moja coreczka. Słyszalem o programie Perfect keylogger, ardamax ( o ile dobrze pisze nazwy ) ale oba sa wykrywalne przez Avasta, bo tego proramu uzywam do ochrony komputera. Co byście poradzili, jaki keylogger aby nie gryzl sie z tym antywirusem? lub jak ustawic w Avascie aby pomijal tego "wirusa"??

bede wdzieczny za wszelka pomoc.

pozdrawiam
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Po pierwsze AV jest Panu nie potrzebny jesli bedzie pan korzystal z konta z ograniczonymi prawami dostepu do korzystania z internetu. Zarowno Pan jak i dziecko powinno pracowac na tym koncie. Zeby np. w latwy sposob zainstalowac cos na tym koncie (standardowo nie mozna na nim nic instalowac i zmieniac w rejestrze) wystarczy kliknac prawym klawiszem myszy na plik instalacyjny (msi, exe) trzymajac wcisniety Shift. Dzieki temu mozna wybrac uzytkownika Administrator (podac haslo) i na jego prawach uruchomic tylko ten program. Dzieki temu nawet jak Pan lub Corka uruchomi jakis szkodliwy kod (dodatkowo przydalo by sie wylaczyc obsluge ActiveX i instalowac latki na krytyczne luki w przegladarce) to po restarcie system jest czysty. Nic nie przezyje a przynajmniej nie uruchomi sie samo. Wtedy gdy nie jest zainstalowany program antywirusowy mozna instalowac dowolny keylogger. Choc gdzies o uszy mi sie obilo ze sa programy ktore blokuja dostep do niechcianych serwisow rozpoznajac je na rozne sposoby. Nie zmienia to jednak faktu ze szukajac informacji na temat piosenkarki moze przez przypadek zostac przeniesiona na strone z tresciami erotycznymi zatem lepiej by bylo gdyby cos zablokowalo wyswietlenie takiej strony.
 

Bartek_wawa

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2006
Posty
29
Ale przecież Perfect Keylogger jest oficjalnym programem i nie powinien być wykrywany jaki wirus, trojan, czy keylogger... jeżeli go wykrywa, to wystarczy dodać go do listy wykluczeń i nie będzie problemu. Jeżeli jest wykrywany jako trojan/wirus/keylogger to z powodu kodu źródłowego. Na który avast jest wyczulony
smile.gif
 

kris269

Użytkownik
Dołączył
Listopad 22, 2005
Posty
66
Jest także program Zwany Cenzor polski prosty i skuteczny:) W mojej szkole jest i działa.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
polecany lub nie - wystarczy porzeczytac artykul w najnowszym komputer swiecie, zeby wyrobic sobie opinie o beniaminie :).

to jest zwykly program ktory przed wejsciem na strone przeszukuje jej zrodlo i jezeli znajdzie tam slowa zwiazane z erotyka, rasizmem itp. - blokuje ja. a wiec strony takie jak wp.pl, onet.pl i inne serwisy gdzie pojawiaja sie zakazane slowa, beniamin takze zablokuje
<


niepolecam.
 

nikt_specjalny

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2006
Posty
4
Prawda.

Originally posted by Eltrial
polecany lub nie - wystarczy porzeczytac artykul w najnowszym komputer swiecie, zeby wyrobic sobie opinie o beniaminie :).

to jest zwykly program ktory przed wejsciem na strone przeszukuje jej zrodlo i jezeli znajdzie tam slowa zwiazane z erotyka, rasizmem itp. - blokuje ja. a wiec strony takie jak wp.pl, onet.pl i inne serwisy gdzie pojawiaja sie zakazane slowa, beniamin takze zablokuje
<


niepolecam.

Zgadam sie z Tobą :faja:
 
Do góry Bottom