port

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
Witam ponownie. Nie wiem komu przeszkada ten temat, bo już dwukrotnie bez przyczyny został usunięty. Prosze w związku z tym aby go nikt nie usuwał! Mam takie pytanie. Jak można mając fizyczny dostęp do kompa lub zdalnie odblokowac port 23. Chodzi mi dokładnie o usługę telnet. Czy mógłbym prosic jescze o wyjasnienie co zrobic żeby ta usługa zadziałała?? Dodam jescze że komp yna których to ma działac nie mają anty wirósów a tylko firewale windowsowe gdzyż tymi komputerami są kompy w mojej szkole w pracowni informatycznej. Prosę wszystkich co moga wiedziec cos na ten temat o pomoc
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(grześ19 @ 17.04.2008, 18:43) <{POST_SNAPBACK}></div>
Witam ponownie. Nie wiem komu przeszkada ten temat, bo już dwukrotnie bez przyczyny został usunięty. Prosze w związku z tym aby go nikt nie usuwał! Mam takie pytanie. Jak można mając fizyczny dostęp do kompa lub zdalnie odblokowac port 23. Chodzi mi dokładnie o usługę telnet. Czy mógłbym prosic jescze o wyjasnienie co zrobic żeby ta usługa zadziałała?? Dodam jescze że komp yna których to ma działac nie mają anty wirósów a tylko firewale windowsowe gdzyż tymi komputerami są kompy w mojej szkole w pracowni informatycznej. Prosę wszystkich co moga wiedziec cos na ten temat o pomoc[/b]
Może najpierw byś ją uruchomił? Nie jest domyślnie włączona ta usługa.
Posiadać system który umożliwia postawienie serwera telnetowego. Windows XP Home nie udostępnia tej możliwośći ale w wersji PRO już jest taka opcja.
Wchodzisz w Panel Sterowania >> Narzędzia Administracyjne >> Usługi >> I aktywujesz usługe telnet.
Teraz by połączyć się wystarczy w wierszu poleceń wpisać "telnet IP_KOMPUTERA" zostaniesz poproszony o login i hasło, po podaniu tych danych masz zdalny dostęp do wiersza poleceń.
 

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
aha, ale bedzie trzeba chyba otworzyc port 23, to jak to zrobic??
z kąd mam zwziasc login i haslo??

A windows2000 też udostępnia usługe telnet??
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
odpalasz konsolę services.msc i uruchamiasz telnet
W wyjątkach zapory Windows dodajesz port 23
2000 też ma wbudowany telnet
 

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
Bardzo Wam dziękuję. Już dzięki Waszej pomocy rozgryzłem telnet
<
Ale jescze mam takie pytanie. Załózżmy że się połączyłem z innym kompurerem za pomoca usługi telnet, czyli mam zdalny dostęp do kompa przez cmd to czy mogę skpoiowac pliki z tego zdalnego komputera na swój??? Przoszę jeszcze Was o pomoc
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Możesz wysłać je przez FTP na jakiś zewnętrzny serwer (ftp nazwaserwera.domena) i pobrać je u siebie
 

lukasz_biker

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
26
a jeśli na komputerze do logowania nie ma ustawionego żadnego hasła? to pole zostawiamy puste czy wpisujemy cos?
 
Do góry Bottom