Potrzebny konkretny zestaw, karta + antena (WiFi - 2,4GHz)

homer_

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2012
Posty
14
Jako że jest to mój pierwszy post(mam nadzieje ze nie ostatni) witam Wszystkich serdecznie. Co do zestawu to tak jak napisałem w temacie chodzi mi o dobranie karty i anteny. Zastosowanie jest chyba oczywiste - wardriving. Oczywiście zależy mi na sporej mocy więc parametry takie jak EIRP - 20dBm mogą a własciwie to chyba powinny zostać przekroczone. Zerkałem na różne portale aukcyjne typu Allegro, jednak coś nie jestem przekonany do tych samozwańczych anten o "super parametrach". Zastanawia mnie też czy lepiej nie nabyć samej karty sieciowej a antene samemu zrobić na podstawie innej albo coś w tym stylu?. Posiadam podstawowe informacje z zakresu elektroniki/elektrotechniki i mam doświadczenie z budowaniem układów(oczywiście mowa tutaj o realizacji w oparciu o gotowe schematy a nie projektowanie od zera). Mam nadzieje że otrzymam kilka cennych odpowiedzi i wskazówek...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

homer_

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2012
Posty
14
Hmm... Trzeba przyznać że ten sprzęt jest warty swojej ceny. Miał ktoś może jakieś doświadczenia z zastosowaniem wzmacniacza? Ogólnie jest sens w grzebaniu przy antenach niższej klasy?

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom