Potrzebuje root'a na Debianie

-KeFaS-

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 26, 2007
Posty
14
Witam!

Potrzebuje pomocy w "zdobyciu" root'a (lub zawartość pliku passwd/shadow) na Debianie 3.1, kernel 2.4.x (co do wersji to nie jestem na 100% pewny, ale jak będę to napisze).
Mam fizyczny dostęp do systemu, ale na zwykłym użytkowniku z ograniczeniami. Nie ma tam żadnego serwera, żadnych usług, które dałyby mi dostęp z zewnątrz, więc muszę to zrobić lokalnie, ale tak może być nawet łatwiej. Próbowałem różnych gotowych exploitów (heh wiem, wiem, jestem script kiddie, ale każdy kto zaczyna się w to bawić korzysta na początku z gotowców
<
) ale nic nie działa.
Jak widać admin nie jest całkiem zielony i zasłonił zawartość pliku passwd do pliku shadow, ale są jeszcze pliki passwd- i shadow- (z myślnikami) do których też nie mam dostępu (mam tylko do passwd, w którym nic ciekawego nie ma
<
)
Musi być jakiś sposób na pokazanie zawartości pliku shadow lub zdobycie root'a. Jak już będę go miał to poradzę sobie z postawieniem dobrego backdoora, tylko potrzebuje roota!

Proszę o pomoc!
Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

:)
 

-KeFaS-

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 26, 2007
Posty
14
Komputer nie posiada cd/dvd -romu, tylko jedną stację dyskietek (nie mam też dostępu do portu USB), a i tak nie mogę zresetować/uruchomić ponownie kompa.

Jakieś inne pomysły?
 

spycigniewwoods

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2007
Posty
30
Trudna sprawa. Jedyne, co mi przychodzi do łepetyny, to jakiś buffer overflow, co na binarce z suidem z konta usera, co to wyświetli plik na konsoli systemowej, jeśli nie jest ona wyłączona. Debian kładzie jednak nacisk na bezpieczeństwo.

Albo sprzętowy keylogger .
 

kowalikusus1

Użytkownik
Dołączył
Październik 1, 2007
Posty
1
a z czego bootujesz linuxa jak z gruba to kliknac e potem w 2 czy 3 linijce od boota (w kazdym razie tej najdluzszej) na koniec dopisac single i kliknac b (boot) wtedy wlaczy ci system w trybie single boot i bedziesz mial dostep do root'a bez wpisywania zadnych hasel dostepu i poprostu zmienisz haslo komenda passwd (juz nie pamietam jakos tak) pozdro mam nadziej ze pomoglem
p.s. w lilo bylo podobnie ale niepamietam dokladnie ale jak wpiszesz w google.pl single boot lilo czy tam grub napewno znajdziesz
 
3

31337

Gość
albo walnij jakas petelke while zeby zajac wszystkie zasoby systemu - reset bedzie konieczny. Do fdd wloz dysk z programem, ale zeby nie wywalal zadnego textu tylko kopiowal shadow gdzie indziej. Jak admin ci 'naprawi' system, kopiujesz ten plik na fdd i papa.
 

-KeFaS-

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 26, 2007
Posty
14
Dzięki za odpowiedzi!
Jutro spróbuje, bo ostatnio w ogóle nie miałem dostępu do tego kompa.
Największy problem w tym, że jak dam reseta i coś potem źle zrobię, to system się nie uruchomi, a jak już mówiłem tam nie ma cd/dvd-romu :p Na szczęście jest FDD, ale jeżeli "uszkodzę" system lub samo bootowanie, to będzie lipa, bo admin tam wchodzi raz na miesiąc
<
Więc za szybko nic nie naprawi.

Jak coś mi się uda zrobić to napiszę.

Aha, może mi ktoś napisać, jak bez root'a (jeżeli się w ogóle da) sprawdzić jakie wew. IP posiada komputer i jaki jest adres routera? Polecenie ifconfig nie działa (nie ma takiego czegoś tam :F ) :/

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom