Problem: No matching function for call to

b4rteq

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2009
Posty
2
Witam, jestem w trakcie przerabiania Symfonii C++ i mam pewien problem z 1 zadaniem podsumowującym dział o wskaźnikach. Jest to zadanie nr LXIII, chodzi w nim o to aby po wybraniu numeru FUNKCJI został skopiowany do tablicy wskaznikow funkcji adres do FUNKCJI ktora wybralismy, a nastepnie po wybraniu odpowiedniej komendy maja zostac pokolei wywolane funkcje z tablicy do ktorej kopiowalismy adresy. Napewno troche to zagmatwalem ale nie bede przepisywal calego zadania poniewaz jest dossyc dlugie.

No wiec:
1)Mam w main deklaracje 2 tablic wskaznikow do funkcji:
<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>bool (*tab_fun[6])() = { &zasilanie_on, &zasilanie_off, &prawo, &lewo,
&gora, &dol};</div>

Z ktorej sa kopiowane adresy, oraz

<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>bool (*tab[20])();</div>

Do ktorej maja byc kopiowane adresy

2)Napisana mam tez funkcje, ktora kopiuje adresy z 1 tablicy do 2:
<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>
void strcpy(const bool (*tabl)(), bool (*tabl_cel)())
{
tabl_cel = tabl;
}

</div>
3)Problem wystepuje przy wywolaniu funkcji kopiujacej:
<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>
strcpy (tab_fun[a])(), (tab++)());

</div>

no matching function for call to `strcpy(bool (*&)())'


Nie czuje jeszcze zabardzo wskaznikow wiec napewno cos tutaj pogmatwalem. Z gory dziekuje za pomoc
smile.gif


Edit: O kurcze ale ZONK to pewnie dlatego, ze kilka stron do tylu bylo cos apropo strcpy na wskaznikach
smile.gif
Temat do zamkniecia dzieki za pomoc.
 
Do góry Bottom