problem przy instalacji linuxa

Modaken

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2005
Posty
24
Mam zrobione 4 partycje

1. fat32 13gb
2. fat32 20gb
3. fat32 100gb
4. SWAP 15gb

Mam wafchania nad tabelka Fat or NTFS Particion Delected.
YES N O

i jak wybieram yes to przechodzi do okna w ktorym mam do wyboru moje fat32(nie ma swap). A jak wybieram no to przechodzi do glownego okna SETUP.

Boje sie ze jak wybiore ktoras z fat to sie sformatuje lub usunie. O co chodzi w tej tabelce. Jezel trzeba to przepisze cala ja podalem tyko tytul.
Jak wybiore ze chce instalowac plyty wykrywa cd-rom i wybieram pakiet i sie nie instaluje wyskakuje tabliczka zebym cos tam wybrak. sa 3 punkty. I mysle ze to wina tego Fat....
AHA i jaki wybrac pakiet?
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
a gdzie masz Reiserfs ? albo Ext2 lub 3 ??
<
 

Modaken

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2005
Posty
24
lol

a musi byc?? :-D

Jak chcialem utworzyc partycje to w partycion magic 6.0 robilem partycje SWAP 10 gb i zostalo wolne 10gb to bralem prawym i chcialem wziosc zrob partycje to juz nie mozna bylo wybrac :/ jak trzeba to zrobie w fdisk
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
bo pewnie masz za duzo partycji logicznych lub podstawowych i nie chce ci zrobic
zbootuj linuksa i zrob spod linuksa partycje

cfdisk /dev/hdX (twoj numer partycji "a" "b" "c" "d") ktoras z tych na bank hyhyh i utworz partycje ;]
 

Modaken

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2005
Posty
24
dobra

dobra ide zrobic partycje jak jakis problem bede maial to napisze w tym temacie bo juz 2 ostrzezenie :F
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
hyhy a mozna tylko 4 jak sie nie myle
to usun swapa i otworz logiczne ;]
reiserfs albo Ext2 lub 3
 

Modaken

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2005
Posty
24
:D

takie czasy
<


no pytam sie bo te poradniki sa do ****** na stronach szukam 4 dzien i nie znalazlem krok po kroczu
<
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
tzn. teraz jest rozny sprzet = inna konfiguracja i te sprawy. dlatego jest tak duzo niedzialajacych (?) poradnikow
smile.gif
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
opisz dokladniej. przy starcie wlacza ci sie lilo? jakies bledy po wyborze linuxa w lilo?
 

proktor

Użytkownik
Dołączył
Maj 8, 2005
Posty
19
i po cholere ci 15gb na partycji logicznej :?

nie wybieraj expert przy rozpoczeci instalacji lilo tylko te pierwsze od gory(nie pamietam jakie to jest
<
)

ja mam tak ...

400 w swap a reszta w exte3 z rejerstrem i chyba troche szybsza od exte2 ale slyszalem ze jakies tam bledy ma ale niewiem o co juz dalej chodz u mnie jest wszystko ok
<
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
Originally posted by proktor
i po cholere ci 15gb na partycji logicznej :?

na partycji logicznej powinno byc przynajmniej dwa razy tyle miejsca ile masz ramu przynajmniej tak sie uczylem na freebsd
<
 
Do góry Bottom