problem z dostepem do ustawien AP i Routera Wifi

i?ek

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2009
Posty
1
Witam, to moj pierwszy post
smile.gif

Mam problem. Jakis czas temu zalozylem sobie w domu internet wifi [od dostawcy od ktorego mam tez radipowo]. Wiadomo AP do odbioru [z clonem maca z karty z pc stacjonarnego], router wifi do rozsylania po domu, ktory przydziela mi IP z danej puli.
Zrobilem, pojechalem na uczelnie. po tygodniu sie dowiaduje, ze admin sie zdenerwowal ze wysylam wicej adresow niz potrzebuje w domu, a zasieg jest stosunkowo mocny i mozna go wykryc w domu obok. wiec przyjechali, zeby mi 'skonfigurowac' pod pretekstem sprawdzenia maca AP do wpisania do bazy. Ale wzieli tez obie skrzyneczki - do tej pory na to k*&wie, bo mnie nie bylo, a rodzice sie nie znaja.
Skonfigurowali tak, ze nie mam sieci domowej, jak przesylam plik z lapka na pc obok, to transfer nie wynosi 11Mbs, tylko 340kbs... wszystko leci przez ich serwer, co mnie niemilosierni wkurza. Co wiecej nie moge wejsc ani w konfiguracje AP ani Routera, bo w ustawieniach zmienili mi domyslne adresy. Po skanie sieci za pomoca CC Get Mac, nie znalazlem w ich glownym AP [z ktorym moj sie laczy] MAC'a mojego..
I cholera nie wiem jak to obejsc bez reseta sprzetu..

Musze sobie sam zmienic tak, zeby miec zabezpieczona siec domowa, do ktorej nikt z zewnatrz mi nie wejdzie, a oni beda widzieli ja jako jeden PC - czyli mojego AP.

Moze mi ktos pomoc?
 

nejmix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2009
Posty
23
Po pierwsze troche to zagmatwane wszystko co mowisz, po drugie jak admin nie jest cipa to i tak zauwazy ze znowu dzielisz lacze....proponuje Ci znalezc w necie taki artykul "sprzatanie pajeczyn" i poczytac o dzieleniu lacza.
 
Do góry Bottom