Problem z kartą graficzną lub monitorem

Sherman

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2008
Posty
4
Elo jestem tu nowy i mam nadzieje że wybrałem dobry dział.

Mam pewien problem z paskami w grach. Wygląda to tak że po pewnym czasie gry nagle zaczynają pojawiać się różne paski krzaki nie wiadomo co , a po dłuższym czasie wyskakuje błąd że sterownik nv4_disp czy jakoś tak przestał działać. Próbowałem zmieniać sterowniki graficzne itd ale ciągle to samo paski (kiedyś tak nie było wszystkie gry w które teraz probuje grać działały bez żadnych pasków, problemów ) Kumpel ma taką samą kartę graficzna ( geforce 8600gt ddr3 256) i jemu np cod5 chodzi na najwyższych detalach bez żadnych problemów na najnowszych sterownikach a mi na low wywala paski. Dodam jeszcze że jakiś czas temu na monitorze pojawiły się martwe piksele. Nie wiem czy to ma coś wspólnego.

Mój sprzęt to:
Procesor Intel Core 2 duo E4500 2x 2.20GHz
Grafa Geforce 8600gt ddr3 256 mb
2gb ram
Zasilacz 450w
system win xp 32 bit
monitor samsung sync master 226bw

Kompa czyściłem ok miesiąc temu kompresorem wiec 0 kurzu
Temperatura grafy po grze to ok 54 stopnie czyli nie tak dużo imo

Co waszym zdaniem jest nie tak to karta padła czy co to może być?
Jak naprawić te paski?
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Jakie ta karta ma chłodzenie, jest z wiatrakiem czy sam radiator ?
51 stopni to trochę mało, napewno podałeś temp. karty a nie procka ? Najlepiej wrzuć screena.
Możesz też pomęczyć kartę jakimś benchmarkiem i wtedy sprawdzić temp. bo takie artefakty pojawiają się najczęściej jak karta się przegrzewa.
 

Sherman

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2008
Posty
4
http://yfrog.com/jxtemperaturap <-- screen
Karta ma wiatrak.
Ostatnio nie grałem w gry na pc. Dziś zainstalowałem alpha protocol co jest dość słabą graficznie grą i po dosłownie 3 min gry komp dostawał takich artefaktów że głowa boli a potem nagle wszystko się zatrzymywało ( zazwyczaj w tym momencie siadał sterownik w innych grach) i po tym musze zrobić restart czyli nie bardzo mam jak sprawdzić temp po grze.

Teraz inne pytanie nie wiecie czemu raz mogę wejść na forum (www.haker.com.pl) ze swojego ip a po chwili jak np odświeżę stronę to ładuje się długo i nie da sie na nią wejść. Teraz piszę przez proxy bo wtedy mnie wpuszcza od razu.

Edit moje gg to 1885529 jak by ktoś miał jakiś pomysł co zrobić z tym fantem
 
Ostatnia edycja:

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Jakiego producenta jest ta karta, ma radiatory na kościach pamięci ?
Najlepszym rozwiązaniem było by wyciągnąć tą kartę i sprawdzić czy problem będzie się pojawiał na jakiejś innej lub zintegrowanej jeżeli masz taką na płycie głównej, to by wiele wyjaśniło.
Moim zdaniem coś się w niej przegrzewa.
 

Sherman

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2008
Posty
4
producent to Palit (tak jest napisane na pudełku)
A co do radiatorów to nie ma ( nie znam się na tym za bardzo więc nie jestem pewien)
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Nie kreciles jej w gore? jak za mocno podkrecona to moze wywalac artefakty i powodowac bledy zanim sie jeszcze nagrzeje mocniej (jak czestotliwosc podniesiesz za mocno)
 
Do góry Bottom