PROBLEM Z LAPTOPEMM!!!!!!!!!!!

ehacker

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2005
Posty
54
NO wiec mam problem mam laptopa starszego typu który nie ma cd-room'u.
Dysk twardy jest czysty. Nie ma na nim nic! Kompletnie nic! No a ja bym chciał tam ( do laptopa ) wprowadzić windows'a. Uwaga! Laptop posiada tylko i wyłącznie port szeregowy!! Czy jest jakaś możliwość wgrania Windowsa do tego czyściutkiego Laptopa?! PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDZ PONIEWAŻ ZALEŻY MI NA CZASIE! A może by połączyć PC----->Laptop! Ale jak i czym i jak wgrać?! PROSZE!!!!!!!!
THX
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
prawdziwy z Ciebie hacker, fajnie ze podales konfiguracje laptopa i jego model... No ale wlasciwie po co, kazdy w dzisiejszych czasach ma na biurku szklana kule z ktorej mozna odczytac co i jak.......
 

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
a nie masz zadnych innych stacji ?
nie wiem moge się mylić ale chyba można zewnętrzną stacje cd-rom podłączyć pod port, tylko ze takie stacje są drogie
 

ehacker

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2005
Posty
54
No niestety nie mam innych portów!? Oprócz tego laptop posiada tylko jeszcze modem 56 kb/s i nic a nic wiecej?!
A może opiszecie mi jak moge połączyć PC----->Laptop ?
Przez port szeregowy?!
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
No ja ... Pytalem sie o model i konfiguracje... Modem jaki wbudowany na plycie glownej czy przez PCMCIA port ? Teoretycznie kompy mozna polaczyc kablem szeregowym, ale jak chcesh przez to windowsa wgrywac to powodzenia... (chodzi mi o przepustowosc portu szeregowego)...
 

pom3k

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2004
Posty
15
po mojemu to odpowiedzi na swoje pytania najszybciej uzyskasz w muzeum. tam jest full takis sprzetow jak twoj "laptop"(pewnie jeszcze z czasow stalina
<
<
<
<
<
<
)
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Dupa po podlaczaniu zewnetrznej stacji jak gosc mowi ze laptop ma tylko port COM (w co mi sie troche jednak nie chce wierzyc, chociash PCMCIA powinien miec) najlatwiej bedzie jak twardziela wykrecish, podlaczysh pod kompa stacjonarnego i zainstalujesh na tym twardzielu co Ci sie podoba....
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
Kod:
najlatwiej bedzie jak twardziela wykrecish, podlaczysh pod kompa stacjonarnego i zainstalujesh na tym twardzielu co Ci sie podoba....
i myślisz, że zainstalowany system na innym kompie (inna płyta główna, procek, pewnie jeszcze inne pamięci itd,itp) potem ruszy na tym laptopie?
<

pozdrawiam
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Chochlik dobrze mowi wymontowac dysk twarty i podlaczyc do dysku stacjonarnego tylko trzeba miec taka przejscuweczke
smile.gif
ale nie jest ona tak droga
smile.gif



Pozdrawiam

DJBOSS666
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Originally posted by el bongos
Kod:
najlatwiej bedzie jak twardziela wykrecish, podlaczysh pod kompa stacjonarnego i zainstalujesh na tym twardzielu co Ci sie podoba....
i myślisz, że zainstalowany system na innym kompie (inna płyta główna, procek, pewnie jeszcze inne pamięci itd,itp) potem ruszy na tym laptopie?
<

pozdrawiam

Ja nie widze problem, windows sam w sobie nie zapisuje konfiguracji kompa o ile mi wiadomo a jush napewno nie te starsze windowsy (no bo chyba WinXP nie bedzie probowal tam pakowac) wyjatkiem sa wersej OEMowe windowsow ktore maja przypisana konfiguracje kompa zeby nie mozna bylo ich instalowac na innych kompach (jak dobrze pamietam to maja zapisywany model plyty glownej) Jesli chodzi o sterowniki to moze je powgrywac na tego twardziela i instalowac je jush na laptopie...
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
też myśle , że ruszy spokojnie jakoś napewno ;]. a jak już ruszy to sie da wszystko ustawić i tyle .
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
hm...nie lepiej kupić nowego laptopa ?
oczywiście nie mówie o jakimś wielugigahercowym, ale taki z cdromem to nie taki mega wielki wydatek.
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
też myśle , że ruszy spokojnie jakoś napewno Uśmiech krzywy. a jak już ruszy to sie da wszystko ustawić i tyle .[/b]

Ja nie widze problem, windows sam w sobie nie zapisuje konfiguracji kompa o ile mi wiadomo a jush napewno nie te starsze windowsy (no bo chyba WinXP nie bedzie probowal tam pakowac) wyjatkiem sa wersej OEMowe windowsow ktore maja przypisana konfiguracje kompa zeby nie mozna bylo ich instalowac na innych kompach (jak dobrze pamietam to maja zapisywany model plyty glownej) Jesli chodzi o sterowniki to moze je powgrywac na tego twardziela i instalowac je jush na laptopie...[/b]
nie będę się z Wami sprzeczał, po prostu życzę powodzenia
pozdrawiam
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Moj kolega np. przyniusl kiedys twardziela w celu przegrania divxow odemnie, a ze komp wykryl jego twardziela jako glowny dysk to zabootowalo jego systema i nie bylo zadnych problemow... Wiec pomysl z instalowaniem windowsa na innym kompie powinien zadzialac...
 

ehacker

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2005
Posty
54
odpowiedz

Słuchajcie po pierwsze ten LAPTOP nie należy do mnie ! Ja mam swojego 1200 Mhz itp. no więc wszystko w nim wbudowane jest na płycie głównej ( zintegrowane ) ten laptop nie ma nawet złącza PCMIA :) ma tylko kabel szeregowy :-/

A po drugie gdzie moge znaleść przejściówke z normalnego dysku do dysku z staconarnego kompa ??



------------LOGOUT---------------------------------
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
Re: odpowiedz

Originally posted by ehacker
A po drugie gdzie moge znaleść przejściówke z normalnego dysku do dysku z staconarnego kompa ??
zawsze myslalem ze dysk w stacjonarnym kompie to jest "normalny" dysk
 

ehacker

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2005
Posty
54
sorrki pomyłka się zdarza......
Ale chciałbym znaleść przejściówke z dysku LAPTOPA do dysku ze stacjonarnego...
 
Do góry Bottom