Problem z mikrofonem/kartą dźwiękową

Skromny

Użytkownik
Dołączył
Marzec 26, 2009
Posty
9
Dzisiejszego dnia zakupiłem sobie kartę CREATIVE X-Fi Xtreme Audio PCI-E. Przebieg instalacyjny przeszedł bezproblemowo. Podłączając mikrofon do " panelu tylnego " ( wejście line in/micro ) system wykrywa line in, a w ustawieniach pokazane jest, że mikrofon ma wejście w panelu przednim.
Z owego panelu nigdy nie korzystałem, jeżeli mowa o mikrofonie/słuchawkach. Gdy podłączyłem mikrofon komputer nie wykrył urządzenia ( wydaje mi się, że ten panel nie dział w ogóle ). Odłączyłem F_AUDIO od płyty głównej i podłączyłem do karty dźwiękowej. Po uruchomieniu komputera system niby wykrywał panel przedni, ale i tak nic nie działało (mikrofon działał, tylko jak głośniki/słuchawki były odłączone ) . Postanowiłem odłączyć F_AUDIO i sprawdzić czy system automatycznie przeniesie mikrofon z frontu na tył. Tak się jednak nie stało. W instrukcji dołączonej do mo są opisane dwa typy podłączenia F_AUDIO. Pierwszy to AC'97, a drugi to Realtek HD. Przeczytałem, że moja karta dźwiękowa jest kompatybilna z tym drugim. Czy ma ktoś z Was jakiekolwiek pojęcie na ten temat? Istnieje możliwość zmiany w systemie z frontu na back( tak żeby mikrofon był podłączony do line in)?

System: Win 7 64bit
MO: GIGABYTE-945GCM-S2C
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

PS wydaje mi się, karta zintegrowana ma spalone wejścia (F_AUDIo) również.

Tak wyglądają właściwości po podłączeniu mikrofonu z tyłu, pod line in:
1269553366793157.jpg
 
Do góry Bottom