Problem z niesmiertelnym VIRUSEM TROJANEM ;/

Bios666

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
63
Witam!! Na moim kompie dzieja sie różne dziwne rzeczy np. myszka sama szaleje nosi ją po całym ekrani sama klika i to co jakis czas ;/ głownie o to mi chodzi! Na kompie mam zainstalowanego KASPERSKIEGo z najnowsza baza wirusow zaliczylem juz skanownie ;/ mam KASPERSKy anty hacker ;/ i nic nawet robilem formata!! I dalej to samo!! Co moge zrobic ;/ Ale mosze sie przyznac zrobilem formata 1 dysku przenioslem muze i dopiero zrobilem kolejnych moze w tej krotkiej chwili gdzies sie znow przeniosł! A i to moze wam cos pomoze od czasu do czasu pokazuje mi KASPERSKy taki komunikat atak zostal skutecznie zablokowany IP LOVESAN ;/ Prosze o POMOC!!
 

Ginger

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2005
Posty
3
skoro mowisz ze tylko jednego dysku to:
a) którego?
<
może sprobuj całego dysku twardego zrobić format albo najpierw przeskanuj ten folder z muzyką o ile tylko jego przenosiles i usuń plik z wirusem jak go wykryje albo zainstaluj avasta albo NOD32 :wink:
 

slayd

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2005
Posty
62
Powiem ci tak. Mialem ten sam problem co ty i zaden anty virek mi nie pomogl. Dysk Formatowalem calutki chyba z 4 razy i nic. Moja rada zmnien sobie MYSZKE albo kabel od nieje ja zmienilem i wszystko smiga elegancko.
<



POZDRAWIAM
 

patology

Były Moderator
Dołączył
Październik 30, 2005
Posty
205
hmm dobry pomysł że to tylko od myszki zalezy, ale po co od razu zmieniac myszke lub kabel (a jesli ma bezprzewodowke?
<
) no wlasnie z bezprzewodowymi zawsze sa jakies problemy. Moze zmien podkladke pod mysz lub myszka lezy w poblizu jakichs nadajnikow itp. musisz kombinowac
 

slayd

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2005
Posty
62
ja lubie sie bawic lutownica itp wiec zmienilem sobie kabel i wszystko elegancko smiga
<
<
<
 

BolekTrojan

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2005
Posty
149
Elo
<

Miale ten sam problem
<
Zapewne jestes w sieci lokalnej. No i ja zrobilem tak:
(1)Format calego dysku
(2)Zanim podlaczylem internet zainstalowalem Ad-Aware, SpyBot, Kaspersky AV, ZoneAlarma
(3)Wszytko przeskanowalem porzadnie
<

(4)Podlaczylem internet sciaglem aktualizacje(w miedzy czasie oczywiscie nie uzywalem IE tylko ff
<
)
(5)Wszystko bylo ok
<

Hehe i zadne wymienianie myszki ci nic nie da
smile.gif
 

slayd

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2005
Posty
62
P0wiem ci tak ja zmienilem myszke i wszystko jest OK jak jest w sieci lokalnej to nie wiem bo nigdy nie bylem w takim czyms ale zmiane myszki tez wez pod uwage 8)



Post pisany na Fazzie :zdrowie: BYKOM STOP
<
 

patology

Były Moderator
Dołączył
Październik 30, 2005
Posty
205
buehehehe

Originally posted by Bios666
co do myszki to LOL chyba sobie jaja robice!! Tak nagle sama zaczyna klikac wyłanczać okienka!! <hahaha>!! PS: MAM 1 DYSK!!!!!! Ale napisalem ze sformatowalem wszystkie partycje! I sie korwa wkorwiam bo zza (auto cenzura) nic nie moge zrobic ;( nie moge zyc z tym gownem pierdolonym na (auto cenzura) takie cos korwa wymyslac??!!??
Powiem ci jedno: nie takich kozaków jak ty banowali
<
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
jezeli instalujesz system na kompie podłaczonym do neta to po instalacji twój system przez 8 minut ma najbardziej przekichane bo nie ma FW ani AV
bywa i tak ze jest podatny na wiele ataków za pomoca exploitów bo nie zdazyłes zaktualizowac systemu
pewnie siedzi ktos nad toba i pilnuje cie (przyznaj sie lepiej ze komus dopiekłes a teraz on oddaje ci tak) albo programy które instalujesz wez zdobadz inna wersje bo kto wie jakis plik moze byc zastąpiony przez wira/trojana
pozatym jak ci mysza szalała to heh masz kogos kto bawi sie chyba trojanami
<

jest ich ostatnio wiele i wiele niewykrywalnych

SUMUJĄC
aktualizuj kompa i dbaj o AV i FW a bedziesz mial spokuj i nie instaluj programów z nie pewnych zródeł
 

Goerg200d

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2004
Posty
22
Panowie!!!
Przestańcie z tym formatowaniem dysków! Przecież to nie ma sensu.
Trojany się usuwa!!!
Nie licz na antywiry tylko zrób to sam. W szczególności możesz sobie podarować Pandę i Nortona...
Przeszukaj procesy, przeglądnij co ci się ładuje do pamięci przy starcie (np. z pomocą Hijackthis), wywal z katalogu C, Windows i system32wszystkie nie podpisane przez producenta pliki wykonywalne (nie zapomnij o .pif i scr).
Jak tą metodą nie znajdziesz dziada to wygooglaj jakiś programik do wykrywania rootkitow.

Tak jak mowi Pepi bardzo możliwe, że faktycznie łapiesz jakiegoś worma. Spróbuj zainstalować windę bez podłączania do inernetu i przed podłączeniem zainstaluj i włącz firewalla. Potem zrób winupdate.

Jezeli ci myszka sama po ekranie lata to najprawdopodobniej ktos sie tym bawi. Zaawansowany ScreenCapture umożliwia coś takiego. Prawdopodobnie po formacie po raz kolejny odpaliłeś zarażony plik.
 

_MaVeR_

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 26, 2005
Posty
204
Koles masz myszke optyczna i podkladke kolorowa dlatego ci tak lata to g0wno ! Zmien podkladke albo myszke ! A jak juz sie uwziales na trojana to masz Anty Wiry albo przelukaj Rejestr, najczesciej siedza na : HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun
 
Do góry Bottom