Problem z niezidentyfikowaną siecią wifi

Monkiii

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2012
Posty
7
WItam, jakiś czas temu znalazłem niezabezpieczoną sieć wifi, szczęśliwy siedziałem na niej przez parę dni, i od jakiegoś czasu przy próbie połączenia wyskakuje "Próba połączenia trwa dłużej niż zwykle" a po połączeniu się mam "niezidentyfikowaną sieć" i "ograniczony dostęp".

O co może z tym chodzić?
 

Monkiii

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2012
Posty
7
Tylko że raz mogę się połączyć raz nie. nie znam się na tym ale może coś wspólnego ma to że moja karta to 802.11n a ta siećto 802.11g.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Najprawdopodobniej masz za słaby zasięg, co jakiś czas warunki dla poziomu sygnału się zmieniają.

Karta n jest również kompatybilna z b i g.

niezidentyfikowana sieć - występuje kiedy klient windows nie mógł połączyć się z siecią bezprzewodową
ograniczony dostęp - występuje kiedy klient połączył się z siecią ale nie otrzymał odpowiedzi na zapytanie dhcp rozsiane po sieci

Oba te zdarzenia informują o słabym linku, czyli za słaba jest moc nadawania lub poziom sygnału odbioru.

Proponuję zmniejszyć szybkość linku na tryb b ze szybkością 1Mbit aby ustanowić stabilne połączenie. W standardowym kliencie windows nie możne tego dokonać, proponuję pobrać dodatkowe oprogramowanie dedykowane do karty bezprzewodowej i zalecane przez producenta, w nim z pewnością będzie można to wykonać. Paczka takiego oprogramowania powinna się nazywać ADDITIONAL UTILITY WLAN SOFTWARE często połączona z paczką ze sterownikami do karty.
 

Monkiii

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2012
Posty
7
Mógłbyś podać linka, szukałem i na stronie producenta (broadcom.com) i na innych stronkach alenie mogę znaleźć :(
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Znajdź sterowniki do twojej karty sieciowej i w nich możliwe że znajdziesz dedykowane programowanie o którym pisałem wczesniej. Nie znam twojej karty.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Musisz wiedzieć więcej informacji o swojej karcie np kod modelu.

http://www.broadcom.com/products/Wireless-LAN/802.11-Wireless-LAN-Solutions

To co podałeś to same ogólniki definiujące podstawową technologie wykonania karty.

Tak jak pisałem wcześniej, w dedykowanym instalatorze sterowników można często spotkać oprogramowanie dodatkowe do zarządzania parametrami karty.
 

Monkiii

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2012
Posty
7
W sumie dałem sobie z tym spokój.

Mam teraz inny problem, gdy już połączę się z tą siecią, i wchodzę w stan połączenia, to połączony mam tylko IPv4 (jest napisane "internet"), przy IPv6 jest napisane "brak dostępu do sieci". Nie patrzyłem na to wcześniej, ale od kilku dni strasznie spowolniło mi połączenie, czy to może być przez to?

No i mam taki drugi problem: Gdy połączam się z siecią wszystko ładnie śmiga, ale tylko przez minute, po upływie minuty zwalnia strasznie, no i trzeba czekać parę minut żeby nawet na google wejść, wie ktoś o co z tym chodzi?
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom