Problem z Pendrivem

dyziek1984

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
30
Mam pena 8Gb i nagle po pewnym czasie zrobiło mu sie 6.5Gb:( co mu sie stało ze tak rozmiar stracił i co zrobić zeby odzyskać rozmiar?prosze o pomoc:)
 

zamor

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2009
Posty
9
Prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz. Producent podaje że pendriv ma np. 8GB, a tak naprawdę jakiś tam procent pamięci jest zabierany w celu prawidłowego funkcjonowania pendriva.
 

dyziek1984

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
30
napewno nie zalalem i napewno mi nie upadl.. a wiem ze wczesniej napewno mialem 8Gb bo programy miescilem a teraz kicha:( i UBS mam 2.0 a TotalCommander pokazuje mi 7.921MB
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ludzie ... zrozumcie ze 8GB to nie 8000 MB a czesto programy traktuja 1 GB jako 1024 MB a producent jako 1000 MB i wynika z tego przeklamanie.
W pendrive jest to malo widoczne ale w przypadku dyskow twardych juz tak.
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
Grzonu czytaj temat, on 1 poście napisał że z 8 Gb zostało mu 6.5 Gb. Ale potem napisał że ma 7.921Mb.
Mam pena 8Gb i nagle po pewnym czasie zrobiło mu sie 6.5Gb
<
co mu sie stało ze tak rozmiar stracił i co zrobić zeby odzyskać rozmiar?prosze o pomoc:)[/b]
napewno nie zalalem i napewno mi nie upadl.. a wiem ze wczesniej napewno mialem 8Gb bo programy miescilem a teraz kicha:( i UBS mam 2.0 a TotalCommander pokazuje mi 7.921MB[/b]
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Zdecyduj się w końcu jaką ma pojemność, bo 6.5 GB, a 7921 MB (7.74 GB) robi małą różnicę
<
 
K

Khalt

Gość
Ehh. Mając nadzieję, że nie ma czegoś takiego jak nagła zmiana pojemności dysku domyślam się, że chodziło o: TotalCommander pokazuje 7.921MB (wierzę, że autor miał na myśli GB), a coś innego (zapewne OS Microsoftu) pokazuje 6.5 GB.

Dodatkowo, użytkownik dyziek1984 twierdzi, iż rozmiar nośnika rzeczywiście został pomniejszony:
programy miescilem a teraz kicha[/b]
(Tylko kto na 'pendrive`a' wrzuca programy o rozmiarze 7-8GB o_O?)

Także wątpię aby powodem było błędne rozpoznawanie jednostek miar (1GB!=1000MB, 1GB=1024MB), gdyż po przeliczeniu rozmiaru dysku otrzymujemy: 7.8125GB.

Jeśli pojemność nośnika została rzeczywiście pomniejszona i nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie, to dla mnie jesteś bogiem. Spróbuj to zrobić na odwrót z jakimś dyskiem. Jeśli Ci się uda możesz zacząć na tym robić niezłą kasę xP.
 

dyziek1984

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
30
ja mam kilkanaście programów na penie a nie jeden...chyba cos sie troszkę pomieszało, albo zle sformułowałem wypowiedzi
 
K

Khalt

Gość
No to co... miałeś te programy, miałeś, nagle skurczył się pendrive i programy się usunęły? ... ...
 

dyziek1984

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2009
Posty
30
zebys wiedzial ze miałem programy w folderach pozapisywane np. winamp itd. i jakims trafem zamiast winamp(nazwy folderu) były znaki <?/ kwadraciki dolary kółka itd. w to tez mi nie uwierzycie?? i jak chcialem wesc do folderu to bład był i dlatego sformatowałem pena
 
Do góry Bottom