Problem z ramem

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
zaczne od tego ze mam starego kompa (Amd Dhuron 1,2, do tego jakis stary Radeonik nawet nie wiem itd.) moj problem dotyczy jednak ramu, a dokladnie chodzi mi o to ze mam na plycie glownej 2 wejscia na SDR i dwa na DDR, i mialem podczepione(SDR) na poczaatku 128MB, poznniej doczepilem sobie (bo znalazlem kosteke) 64MB i wszystko bylo "super" wykrywalo mi pieknie 192MB
<
, ale nie dawno znalazlem sobie 256MB i chcialem podczepic i wiec oczywiscie odczepilem sobie kostke 64MB, i podczepilem 256MB, ale niestety mi tej kostki nie wykrylo wiec zrobilem tak, odczepilem sobie wszytskie i tam gdzie byla 128 podczepiona przyczepilem 256, a do drugiej 128, ale wykrywalo mi tylko 256, zamienilem wiec 128 z 64 i co dziwne zadzialalo wykrylo mi 320MB. Ale ja chcialbym podczepic to 128MB zeby miec 384MB, moze mi ktos wytlumaczyc co moze byc z tym nie tak? i jak rozwiazac ten problem?
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Dziwne, ale daj jakieś informacje nt. płyty głównej. (na początek spróbuj aktualizacji BIOSu?)
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
Jak masz instrukcje od płyty głównej to możesz z niej wyczytać jakie pamięci obsługuje(jedno, dwustronne) ile mb maksymalnie itp. ;P
Jak wkładasz nową pamięć to spróbuj przywrócić domyślne ustawienia biosu. Radzę też ściągnąć program memtest (ten pod dosa) i zgrać na dyskietkę, płytę cd lub odpalić jakieś live cd z linuksem i tam też będzie.
<
Przetestuje Ci on ram pod kątem błędów.
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Strasznie ciężko Cię zrozumieć... Nie napisałeś jakie kości są jakiego typu... Może być tak, że na raz obsluguje SDRAM albo DDR, ale nie obydwóch naraz. Może być tak, że częstotliwość jest różna a musi być taka sama... Jeśli wiesz, jaka kość ma jaką częstotliwość, to tą kość z najmniejszą częstotliwością wsadź w slot nr1, wtedy te lepsze nie będą wykorzystywane w pełni, jeśli zrobisz odwrotnie, to te gorsze będą po prostu nie ogarniały (jeśli nic nie pochrzaniłem xD). Powinno być tak, że samo wybiera najmniejszą częstotliwość, ale cholera wie, co Ty masz za płytę główną xD
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
Link dobry, ale odsyłacz zły.

Włożyłeś ramy i zresetowałeś bios(load optimal setting lub clear cmos lub wyciągnięcie baterii) ?
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
A ja Ciągle myślę, że to przez taktowanie... Ale wytłumacz mi z łaski swojej jeszcze raz, jedna kość SAMA działa, druga też, ale obie naraz nie?
 

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
tak, wszystkie kosci dzialaja, ale dobra koniec tematu bo juz dziala wszystko, okazalo sie ze zle podczepilem ram(znaczy sie nie doczeilem do konca) sorka za problem,


ale mam jeszcze jedno pytanie czy jezeli moja plyta glowna obsluguje najwiecej 266MHz w ramie to jezeli podczepie 400MHz ram to czy bedzie to w czyms przeszkadzac?
czy tylko kostka bedie uzywac 266MHz?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Będzie działać z mniejszą prędkością i tyle, po prostu nie wykorzystasz jej możliwości.
 
Do góry Bottom