Problem z siecią LAN

Lembas_pl

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2007
Posty
6
Witam, co prawda nie dotyczy to hackingu ale cóż.
Mój problem jest taki: w normalnych warunkach gdy net chodzi bez zarzutu Link Quality jest kolo 60%, signal strenght 70%, jednak czasami coś się dzieje i Link quality skacze do 90-100% i wtedy właśnie zaczyna sie jazda. Internet muli jak cholera(google wlączają sie 30 sec), wszystkie gry online lagują i to porządnie(2000ms), ping hosta skacze do 4000ms, jednak radio internetowe i gg działają bez zarzutu. Ma ktoś jakiś pomysł?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Jak nazywa się dostawca Internetu? Rozwiń tą wypowiedź - jakieś dane na temat łącza, abonamentu, w jakim mieście mieszkasz, jeśli to Wi-Fi to może ktoś się podłącza.
google wlączają sie 30 sec[/b]
U mnie to codzienność i jest to wina Orange i świetnego zasięgu. Transfer średnio 4KB/s. Bywa ;-)
 

Lembas_pl

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2007
Posty
6
abonament 35 zł, sieć LAN prywatna od zioma informatyka, łącze dosyć słabe bo założony limit na 60kb/s, wiocha;p. Internet działał przez długi czas bardzo dobrze, i teraz też głównie też działa, tylko czasami załącza się ten lag;/
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Zgłaszałeś problem dostawcy? On powinien pomóc i chyba tylko On.
 

Lembas_pl

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2007
Posty
6
No gadałem z nim ale on też nie ma pojęcia co jest źle. To co nie wiecie co jest grane?
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
3 sprawy
1 podaj chociaz nazwe chipsetu i jego modej (najlepiej i model karty)
2 powiedz jakiego systemu uzywasz
a po 3 i chyba najwazniejsze jakie sterowniki i jakie zlacze karty
 

Lembas_pl

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2007
Posty
6
Model karty : 22Mbps Wireless LAN PCI Adapter WL-8305
System Windows XP
Sterownik : Global Sun 3.0.0.1 data 2003-03-06
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
No to może się pobaw z anteną jak ci parametry skaczą?
 

Lembas_pl

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2007
Posty
6
To nie jest tak że skaczą. One są cały czas takie same, tylko czasami coś im odbija i wskakują na 100%, są tak przez jakiś czas, czasami długo czasami krótko i znowu przez dłuższy czas jest ok.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
To albo masz badziewny sprzęt albo jakieś przeszkody po drodze które zagłuszają sygnał (np pion wodny w ścianie)
 

Lembas_pl

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2007
Posty
6
W tej paczce jest instalka i 3 foldery (98, xp, Me) mam po prostu zainstalować instalkę czy jeszcze coś podmieniać?
 
Do góry Bottom