Problem z Ubuntu

ProDigy21

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2008
Posty
14
Elo wiec tak mam pewne problemy z tym linuxem. Otóż gdy chce zainstalowac automatix2_2.0.7-7.10gutsy_i386.deb to mi wyskakuje:
brak dostępu do archiwum: No such file or directory
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
automatix2_2.0.7-7.10gutsy_i386.deb
i nie mam pojęcia czemu. nic dalej nie chce robić.
Druga sprawa to taka ze nie chce mi za instalować sterowników do karty graficznej. Gdy biorę System->Administracja->Menadżer Sterowników własnych to pisze mi tak :
Sterownik:
Sprzętowo przyśpieszony sterownik grafiki NVIDIA(najnowsze karty) nie używany
Gdy chce włączyć sterownik to pokazuje mi się komunikat:
The software source for the package
nvidia-glx-new
is not enabled
i nic nie mogę zrobić.
Moja karta to GF7300Gs.
Szukałem w necie i nic za bardzo nie pomagało:/ Jeśli ktoś mi opisze co zrobić bądz da link gdzie to jest opisane w raz ze sterownikiem będę wdzięczny.
THX
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
Miałeś wcześniej zainstalowane okno jeśli tak to musiało coś zostać i teraz pingwin ściera się z oknem
<
 

nivener

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2008
Posty
7
ProDigy21 ten program instalujesz z poziomu root-a ? bo czasem tak miewałem z innymi programami jak instalowałem z poziomu zwykłego user-a. Co do sterowników to pochwal się jakie masz Ubuntu ;] 7.04 ? czy może 8.04 ?
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
<div class='quotetop'>CYTAT(nivener @ 21.05.2008, 14:55) <{POST_SNAPBACK}></div>
ProDigy21 ten program instalujesz z poziomu root-a ? bo czasem tak miewałem z innymi programami jak instalowałem z poziomu zwykłego user-a. Co do sterowników to pochwal się jakie masz Ubuntu ;] 7.04 ? czy może 8.04 ?[/b]

Ja ci mówię że ma 8 jakby co to ósemka ma pewne wady! Najlepszy moim zdaniem jest Unix 1.0 jeśli chodzi o obsługę to nie jest najprostszy ale da się na nim hakować ile wlezie sorry że wyszedłem z tematu ale tak się rozmarzyłem!
<
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143
<div class='quotetop'>CYTAT(ProDigy21 @ 18.05.2008, 16:10) <{POST_SNAPBACK}></div>
automatix2_2.0.7-7.10gutsy_i386.deb[/b]
ciekawe jaka to może być wersja
<

<div class='quotetop'>CYTAT(interactive)</div>
Miałeś wcześniej zainstalowane okno jeśli tak to musiało coś zostać i teraz pingwin ściera się z oknem[/b]
co ma piernik do wiatraka?
<div class='quotetop'>CYTAT(interactive)</div>
Najlepszy moim zdaniem jest Unix 1.0 jeśli chodzi o obsługę to nie jest najprostszy ale da się na nim hakować ile wlezie[/b]
a widziałeś chociaż ten system na oczy?
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
<div class='quotetop'>CYTAT(spiterbot @ 25.05.2008, 19:02) <{POST_SNAPBACK}></div>
a widziałeś chociaż ten system na oczy?[/b]
Jeśli chciałeś wiedzieć to widziałem. Mój wujek pracował przy serwerach i pokazał mi trochę jakie ten system ma możliwości to było już dawno jakieś 6-7 lat temu chyba tak tylko nie pamiętam jak to była wersja na pewno powyżej 1.0.
<
 

ForFun

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
73
A mi Billy pokazał co potrafi Windows Vista i że jest wspaniały.
Myślisz, że pójdę teraz do sklepu i go kupie?
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
<div class='quotetop'>CYTAT(ForFun @ 26.05.2008, 20:16) <{POST_SNAPBACK}></div>
A mi Billy pokazał co potrafi Windows Vista i że jest wspaniały.
Myślisz, że pójdę teraz do sklepu i go kupie?[/b]
Sorki ale nie namawiam cię do kupna tego systemu ponieważ Unix paracuje tylko na serwerach a nie na pc.
smile.gif


----------------------------------------------------
Bill namawiał cię do kupna xp i prosił o to abyś miał pirata! Jeśli nie masz xp to może inni się nad tym zastanowią
<
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
<div class='quotetop'>CYTAT(interactive @ 27.05.2008, 13:49) <{POST_SNAPBACK}></div>
Sorki ale nie namawiam cię do kupna tego systemu ponieważ Unix paracuje tylko na serwerach a nie na pc.
smile.gif


----------------------------------------------------
Bill namawiał cię do kupna xp i prosił o to abyś miał pirata! Jeśli nie masz xp to może inni się nad tym zastanowią
<
[/b]

server to tak naprawde rozbudowana wersja komputera domowego albo na odwrot .unix nie ma problemow z dzialaniem ani na jednym ani na drugim czy na jakiej kolwiek innej architekturze hw lecz znajduje swoje zastosowanie w 98% na maszynach ktore spelniaja funkcje serwerowe bo zwykly windowsowki uzytkownik poprostu olewa opcje uzywania systemu bez interfejsu graficznego i jak by tego bylo malo,platnego (freebsd to darmowa i nieco bardziej user friendly alternarywa).
 

ForFun

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
73
Windows też może robić jako serwer, tylko po co jeśli jest niestabilny i bardziej narażony na ataki?
FreeBSD ma interfejs graficzny (opcja).

Wracająć do tematu: sterowniki do GeForce nie są standardowo dostępne po instalacji Linuksów (licenjca i te sprawy).
Ale nie ma przeszkód aby pobrać je ze strony nVidii.
Jak masz problemy z instalacją programów to użyj Synaptic Package Manager.
W konsoli instalacja jest bajecznie prosta (apt).
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
<div class='quotetop'>CYTAT(ForFun @ 29.05.2008, 12:17) <{POST_SNAPBACK}></div>
Windows też może robić jako serwer, tylko po co jeśli jest niestabilny i bardziej narażony na ataki?
FreeBSD ma interfejs graficzny (opcja).

Wracająć do tematu: sterowniki do GeForce nie są standardowo dostępne po instalacji Linuksów (licenjca i te sprawy).
Ale nie ma przeszkód aby pobrać je ze strony nVidii.
Jak masz problemy z instalacją programów to użyj Synaptic Package Manager.
W konsoli instalacja jest bajecznie prosta (apt).[/b]
z repository ubuntu sa bezposrdnio dostepne oficjalne sterowniki zarowno ati jak nvidia,w synaptic wpisujesz nvidia driver i i tyle
<

lub apt-cache search nvidia
 

ForFun

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
73
Ja pamiętam, że również miałem problem w Ubuntu z GeForcem7300 i ściągnąłem drivery ze strony nVdii.
Prawdopodobnie masz rację dawid999 ponieważ sterowniki nVidii są w repozytoriach jako "restricted".

<div class='quotetop'>CYTAT("jakilinux.org)</div>
Repozytoria oprogramowania

Ubuntu dzieli oprogramowanie na 6 kategorii
Main ? zawiera wspierane wolne oprogramowanie (całość oprogramowania zainstalowanego domyślnie z systemem oraz dodatkowe aplikacje dostępne przez menedżer pakietów, zwykle jedna aplikacja do jednego zadania).
Restricted ? wspierane nie-wolne oprogramowanie (głównie niezbędne sterowniki i czcionki).
(...)
Repozytoria Main i Restricted aktywowane są domyślnie w systemie.[/b]
 
Do góry Bottom