Problem z uruchomieniem BT5

Kl@mRa

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2012
Posty
4
Witam Wszystkich.
Mam problem z bt5, bo wpisaniu STARTX ekran staje sie bialy i na tym konczy sie moja przygoda z bt5 :/
Wina moze lezec po str garty graficznej?
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5650
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
ATI zawsze zasysyało dupkę jeśli chodzi o support na linuchy.. jeśli nie masz jakiegoś ultra jebitnego monitora, to zmień sobie sterownik wyświetlania na VESA (najwyższa rozdzielczość to 1024x768), bez akceleracji i w ogóle, ale działa... ew. możesz próbować doinstalować jakieś stery... suma summarum BT to jest ubuntu, więc pakiety ma
 

Kl@mRa

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2012
Posty
4
Dam znać co i jak ;) Narazie trochę nie Mam czasu ale jak już pobawie się to dam znać ;) dzięki za odp
 

Kl@mRa

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2012
Posty
4
Szukalem na necie ale nie znalazlem na temat zmiany sterownikow wyswietlania na VESA :/
Moglbys pomoc ?
Jakies screenshoty, jesli masz mozliwosc oczywiscie
 

donhubix

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2009
Posty
20
Hey

Czesty problem.

Wloz plyte CD lub USB z BT5 i odpal kompa. Kiedy zobaczysz niebieskie okienko (grub) wcisnij tab. Wyskoczy Tobie linijka tekstu, mniej wiecej cos takiego:

file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper initrd=/casper/initrd.gz

Na koncu (po ~.gz) dodaj:

xforcevesa noapic noapci nosplash irqpoll --

Mi pomoglo, koledze tez. (Ja NVIDIA, Kolega Radeon).

Hubix
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
za moich czasów wystarczyło po zbootowaniu zmienić konfigurację odnośnie drivera karty graficznej w /etc/X11/xorg.conf lub /etc/X11/XF86Config
 

Kl@mRa

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2012
Posty
4
Wielkie dzieki Donhubix
Poki co, wlaczyl mi sie elegancko tylko jest troche inny od normalnego bt5 :D ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dzialalo.
Post uwazam za zamkniety
 
Do góry Bottom