Problem z uruchomieniem programu.

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Mam problem z uruchomieniem programu napisanego w C++. Po skompilowaniu aplikacji w "Dev C++", nie mogę jej uruchomić. Kod żródłowy jednego z przykładowych programów jakie kompilowałem wyglada tak:
Kod:
#include <iostream>
 #include <string>
 
 using namespace std;
 
 int main()
 {
   string x;
   cout <<"Witam";
   cin >>x;
   cin.ignore();
   cout <<x<<endl;
   getchar();
   return 0;
 }

Próbowałem uruchomić go także ręcznie w cmd, niestety bez skutecznie. Osobiście wydaje mi się, że wina leży po stronie systemu, a nie aplikacji czy kompilatora, jednakże nie potrafie zdefiniować przyczyny.
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Przepraszam za błąd w kodzie, już poprawiłem. Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu!
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Kod:
#include <string>
#include <iostream>
#include <conio.h>

using namespace std;

int main()
{
  string Imie;
  cout << "Podaj swoje imie: ";
  cin >> Imie;
  cout << "Twoje imie to " << Imie << "." << endl;
  getch();
}
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Ehh... Powtarzam po raz kolejny, że to nie chodzi o kod tylko o coś innego. Program który podałem to tylko przykład. 0wn3r twój program także mi nie działa chociaż się kompiluje. Tak więc widzisz, że to wina czegoś innego niż kodu. Pytanie czego?
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Dziwne, bo mi w tym samym kompilatorze działa ;]
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Myśle, że to czy mam cracowany windows nie ma znaczenia, ponieważ na tym samym systemie pół roku temu wszystko działało porawnie. Uważam, że przyczyną tutaj są ustawienia systemu.
 

lukiganiasuki :D

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2008
Posty
56
zwyklego napisu nawet nie da sie skompilowac? Moze wina po stronie kompilatora
<
. Moze jeszcze obczaj inne jezyki np pascala. Sciagnij delphi albo jakis inny...
 

trok

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2006
Posty
144
Wszystko da sie skompilować tylko nie da się wyswietlić za pomocą wiersza poleceń (cmd). Co do Delphi nie ma najmniejszych problemów.
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
jak to się nie da? czyli rozumie że po skompilowaniu i uruchomieniu programu:
Kod:
#include <iostream>
int main(){printf("hej");}
nic sie nie wyswietla?(a powinien napis "hej")
 

Graf.bartek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 15, 2008
Posty
6
Przepraszam za odkopywanie tematu, ale mam taki sam problem i chciałem się dowiedzieć czy autor teka wątku jakoś sobie poradził i jak ?
 

marccinn

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2007
Posty
19
W ustawieniach Dev-Cpp jest taka opcja, żeby nie tworzyć okna konsoli:
Narzędzia -> Opcje kompilatora -> zakładka Wytwarzanie/Optymalizacja kodu -> Konsolidator -> Nie twórz okna konsoli

Jeśli będzie ustawione na Yes, to wtedy nie będą działać żadne funkcje do wyświetlania napisów w konsoli czy pobierania znaków z klawiatury.
 
Do góry Bottom