problem z usb bactrack2

rys

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2007
Posty
5
Zainstalowałem Backtack2 na laptopie Medion 2020, niestety system nie wykrywa USB,(wyglada to tak ze system nie obsługuje szyny USB).Inne dystrybucje linuxa obsługuja USB.Czy jest jakies rozwiazanie tego problemu, np skopiowanie z innego systemu linux, bibliotek, czy sterownikow do odpowiednich katalogów bactracka, tak aby system zobaczył USB.
 

jasiu90

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 19, 2006
Posty
57
nie wiem co to jest ten backtack... ale jeśli chodzi o usb i linuxa to zależnie jaką masz wersję i dystrybucję, a najważniejsze jaki kernel..
kernele starsze od 2.4 i niektóre 2.4 nie obsługują urządzeń plug&play (jeśli takim jest wspomniany backtack) możliwe jednak że jest to wina sterowników płyty głównej. Spróbuj znaleźć sterowniki do płyty głównej. Jeśli przeszkodą jest brak obsługi p&p to możesz spróbować zaktualizować kernel(np. do 2.6) lub zainstalować dystrybucję z nowszym kernelem. Jeśli jesteś pewien że nie masz linuksa z kernelem starszym niż 2.6 to pozostaje jedynie sprawa sterowników, lub ewentualnie sprawdzenie samego backtacka..
 

rys

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2007
Posty
5
Bactrack2 jest najnowsza dystrybucja linuksa z kernelem 2.6, problem tkwi w sterownikach do płyty głównej SiS po uruchomieniu na płycie gigabyte wszystkie podłączone urządzenia usb są widoczne, inne systemy np knoppix czy mandriwa wykrywają usb stad moje pytanie czy można skopiować pliki sterowników z innego systemu do odpowiednich katalogów bactracka tak aby widział usb
 

jasiu90

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 19, 2006
Posty
57
możesz spróbować ale nie licz że bedzie działało na 100%. Jeszcze jedno: jak już zdecydujesz się na kopiowanie plików z innej dystrybucji to najlepiej żeby bazowała na tym samym linuxie co Backtack (jeśli BackTack bazuje na debianie to powinieneś zainteresować się sterownikami do innej dystrybucji bazującej na Debianie, lub samego debiana) ważne również aby dystrybucja, z której bierzesz sterowniki była oparta na tym samym kernelu. Te dwa warunki powinny zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia. Nie wiem jednak czy to coś da bo sam nigdy nie miałem takiego problemu.
 

rys

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2007
Posty
5
Bactrack to polączenie systemu whax ,po odpaleniu whax-a sytem widzial usb , mysle ze skopiowanie przyniosło by jakis efekt , mam tylko problem gdzie skopiowac pliki z whaxa do bactraca tak aby host usb byl widziany przezsystem bactraca bo niestety nie jestem mocny w systemie linux, pozostaje mi jedynie metoda prób i błedow a tego chcialbym uniknac. Czy moze ktos podpowiedziec do jakiego katalogu skopiowac pliki aby byl widziany host usb.
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
A jeśli odpalasz BackTrack'a z płytki Live (jeśli odpalałeś) to też nie widzi tego USB??
 

rys

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2007
Posty
5
nie widzi, wyglada to tak jakby komputer nie miał portu usb,
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Originally posted by rys
nie widzi, wyglada to tak jakby komputer nie miał portu usb,

Myślałem, że pomogę ale jeśli tak sprawa wygląda to przykro mi... chyba rzeczywiście musisz kombinować z tymi sterownikami. ;/

P.S. Masz najnowszą wersję BT2?

Pozdrawiam
 

rys

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2007
Posty
5
tak zainstalowałem bt2, próbowalem skopiowac z whaxa bo jest prawie identyczny, logowanie ,haslo to samo i co najdziwniejsze widzi usb, ale jak na razie bez powodzenia, bt2 nadal nie widzi usb , chyba dam sobie spokoj
 
Do góry Bottom