Problem z USB

hKx89

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2008
Posty
14
Witam. Mam problem z USB a dokładniej z bezprzewodową myszką i klawiaturą (taki zestaw) chodzi o to że wszystko działa pięknie i sprawnie i nagle z przyczyn mi nieznanych kursor myszy i klawiatura zaczynają się zawieszać. Wygląda jakby urządzenia były sprawne bo na odbiorniku który jest podłączony pod USB miga dioda która sygnalizuje za każdym razem gdy rusza się mysz lub naciska na klawiaturę. Po pewnym czasie odwiesza się i wszystko działa jak należy albo wyłącza się całkiem jakby odcinało zasilanie z USB (dioda całkiem gaśnie) trzeba wtedy odłączyć wtyczkę z USB i wsadzić ponownie wtedy znów albo się zawiesi albo działa poprawnie.
W czym tkwi problem?

Za pomoc z góry dziękuję.
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
Masz może jakieś funkcje oszczędzania energii włączone, poszukaj czegoś w necie pod tym kątem.
Możesz także spróbować odinstalować sterowniki USB w menedżerze urządzeń, po restarcie zainstalują się na nowo.
 

hKx89

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2008
Posty
14
No niestety przeinstalowanie sterowników nic nie daje a co do funkcji oszczędzania energii to zbyt wiele nie znalazłem co mogłem to powyłączałem lecz dalej jest to samo czy jest możliwe że to wina sprzętu? tzn. płyty głównej lub innych podzespołów?
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
Może to być wina płyty. U mnie też coś nie działają usb 3 i 4, ale jako że bez problemu chodzą pierwsze dwa to mi się nie chciało szukać usterki :).
Najlepiej jakbyś miał dodatkowe usb na takiej płytce to byś wiedział czy to wina systemu czy nie.
 

hKx89

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2008
Posty
14
Dzięki wielkie za pomoc niestety wadliwy okazał się odbiornik.
Znów się czegoś nauczyłem :) Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom