problem z wyborem wersji linuxa

nowix666

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
34
Szczerze mówiąc to Ubuntu ma Synaptica ale czy on jest ubogi to niepowiem bo niewidziałem synaptica mandrivy. Miałem Ubuntu jakiś czas i szczerze mówiąc to raz skorzystałem z synaptica
<
jak chciałem odtworzyć film to mi kodeki zassało przez Jego
<
a tak to zawsze korzystałem z sudo apt-get
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
mandriva ma synaptica.. do tego Wersja Komercyjna Xtreme 2.0 i 2.1 - Spring Edition

Jak dla mnie to najładniejszy linux z designem
smile.gif


// link nieaktywny

Chociaż dla elity to BackTrack 2.0 lub 3.0 jest.. No ale nie kazdemu z nas bóg dał umysły a'la kevin mitnick xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dead

Użytkownik
Dołączył
Październik 4, 2007
Posty
36
Na poczatek mysle ze Ubuntu bedzie najbardziej odpowiedni z czasem jak nabierzesz doswiadczenia mozesz pomyslec o czyms powazniejszym np Debian etc.
 

ogroz123

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
3
Na sam poczatek->Ubuntu, lecz nie przywiazuj sie zbytnio do niego, bo choc strukture ma jak najbardziej linuksowa (bazuje na Debian Sid) to jednak ze stabilnoscia (przez coraz wieksze uproszczenie) zmierza w kierunku Windowsa. Polecam te dystrybucje przede wszystkim ze wzgledu na fakt, iz jest pochodna Debiana i ma rozbudowane forum spolecznosciowe w jezyku polskim oraz nie zniecheca poczatkujacego uzytkownika. Po miesiacu, dwoch na Linuksie - Debian Lenny/Sid. (Dlaczego? Bo bardziej dojrzaly, stabilniejszy i wiecej sie mozna nauczyc.) Wiele dobrego slyszalem rowniez o Arch Linux i OpenSuse. Zdecydowanie odradzam takie dystrybucje, jak Gantoo i Slackware (sa swietne, ale newbie szybko moze sie zniechecic). Pozdrawiam
 

Dyzajash

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 18, 2008
Posty
3
ja nie polecam Ubuntu ani tez Mandrivy (fee) W SuSe czasami jest problem ze stabilnością i pakietami, Debian (jest OK
smile.gif
) ,Arch to jak SlackWare ale w innej skórce i lekko odmłodzony, Slack (za stare to i częste problemy już na samym początku instalacji <dokładnie z LILO i GRUBem> ,LinuxMint (połączenie ubuntu z fedorą),Fedora (upierdliwy system i wolny)

ja jako pierwszego linuxa zainstalowałem Gentoo i jestem z tej decyzji zadowolony bo nie dość że obeznasz się z konsolą ,instalacją, nabierzesz nowego doświadczenia, to i cierpliwość poćwiczysz. A efekty pracy będzie widać gołym okiem...
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
3/4 nawet nie uzywała nowej Mandaryny a się wypowiada xD To nie jest juz OpenSource'owa Mandarynka.. Komercyjna jest o wiele lepiej przystosowana.. do tego polski inferfejs, wsparcie techniczne,Bardzo podobny do windy,co mi sie niezbyt podoba no ale można przeżyć..
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
Ja do nauki systemu nie polecam jakiś user frendly dystrybucji. Najlepiej to jakaś książka o Linuksie i do tego np Debian bez żadnych Kde czy Gnome i uczyć się programów na początek pod sama console, napdawanie praw, struktura plików i takie podstawy. Potem kompilowanie kernela, jakieś iptables i tak krok po kroku można się dużo nauczyć. Jak się ma nakładkę graficzną to ma się też przyzwyczajenia od windowsa czyli klikanie "next" "next" itp i się za dużo też nie nauczymy.
Polecam do nauki także filmy LinuxCbt http://www.linuxcbt.com/ są trochę drogie ale na rapidshare też są
smile.gif
 
Do góry Bottom