problem ze skanowaniem w trojanach

bilor

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2003
Posty
2
Witam wszystkich
smile.gif


Mam problem :-(

uzywajac Netbusa 1.7 , luzaka 1.0 i 2.0 jak chce skanowac ip np od
62.21.0.0 do 62.21.10.00 to mi skaner staje przy 62.21.0.80 i ani rusz dalej :? a jak w firewallu otworze port np. 12345 ( netbus 1.7 ) to netbusem moge szukac normalnie be problemu skaner nie staje ale cały czas tylko sie wyswietla jako zakazony ip 127.0.0.1 ( czyli moj ) i zaden inny ??? ale z tego co wiem to moj komp nie jest zainfekowany bo nie moge sie połaczyc i moj kumpel tez nie moze i antywirus mi zawsze kasuje nowe trojany .....
Co jest grane z tym skanerem w Netbusie u mnie u kumpla chodzi bez problemu a ma Netbusa z tego samego zrodla co ja ????

Dzieki z góry
Pozdrawiam

" kto nie pyta ten nie wie " :-D
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
No nic dziwnego jesli sobie w firewallu otworzysz port to skanowanie polega wlasnie na szukaniu IP z otwartym danym portem (np. 12345), ja tam nie wiem jakich portow uzywa netbus ale polece Ci takie rozwiazanie
Wez sobie konkretnego skanera portow, i wpisz port np. 12345 i wpisz zakres IP, wylacz firewalla lub skonfiguruj go sobie porzadnie, byc moze firewall jest na tyle madry ze po przeskanowaniu 80 IP odcina danemu programowi dostep do modulow odpowiedzialnych za obsluge sieci w windzie (bo taki system zakladam u Ciebie), a moze np. ten IP 62.21.0.80 ma firewalla lub jest po prostu wylaczony i skaner czekajac na odpowiedz od nieistniejacego hosta zatrzymuje sie na 30sek - nie wiem, ale to mozliwe chociaz na pewno niepozadane w porzadnym skanerze :)
Wiec jak mowie, wylacz firewalla i uzyj port-scan -a (jest taki program chyba nawet), lub innego skanera portow ;> Zalecam takze uzycie metody syn-scanning lub inaczej fastscan (dobry skaner portow powinien miec wiele opcji skanowania, ta ktora podalem przyspieszy skanowanie z 3 razy).
 

bilor

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2003
Posty
2
no masz racje

I_vo

wszystko ok mam program IP Port Scan i skanuje bez problemu tylko , że oczywiscie nie znajdzie mi juz zainfekowanych IP tylko wogole wszystkie jakie sa w danym przedziale .....
A w Netbusie skaner szuka zainfekowanych IP i wlasne chodzilo mi o to .
Ale dzieki za odpowiedz .
Zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku .
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
bilor, przeczytaj mnie raz jeszcze, pozniej siebie i pozniej wyciagnij wniosek...

Dobra, mowilem o skanerze portow a nie IP.
 
Do góry Bottom