Problem ze sprzętem!!! pomóżcie

grindsoul

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
9
Witam. Mam komputer:
Płyta główna: GIGABYTE GA-EG31MF-S2
Procesor: Pentium 4 2.8 GHz
Pamięć: 2GB DDR2
Grafika: NVIDIA GeForce 7600GT (256MB)
Zasilacz: 500W (Tracer 4 Life Hell Fire Silent)
DirectX 9.0c

Mój problem polega głównie na grach. Gdy włączam np. Mafia: The City of Lost Heaven i ustawiam detale na full to tnie mi się niemiłosiernie. Rozumiem, że nie mam mega dobrego sprzętu ale jest to stara gra i powinno wszystko śmigać. Czy ktoś mógłby mi pomóc z tym problemem? Dodam jeszcze, że grałem w tą grę na identycznym kompie z tym, że miał 1GB pamięci i procesor Pentium D 2.8. Najbardziej dziwi mnie to, że wymagania tej gry są bardzo niskie. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak by nie powiedzieć na maxa zawsze ciągnie sprzęt i na bank CI nawet mafia nie udzwignie. mozesz zmiejszyc rozdzielczosc do 1152 czy tam 1024 i koniecznie wyłącz antyalsing. jezeli to nie pomoze to zawsze zmiejszenie dertali (wplywa to na proca)

Wysokie rozdzielczosci oraz antyalsing zawsze są wymagające

//Edit: doczytawszy temat do konca ( :D ) polecam sprawdzić sterowniki, ustawienia ich, oraz wgrac najnowsze jezeli takich nie masz. w ustawieniach sterownikow mozesz zmniejszyc np poziom detali tekstur itp to pomaga :)
 
Ostatnia edycja:

Alron

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 22, 2007
Posty
13
Miałem coś takiego z moim Radeonem 9600 - okazało się, że sterowników z neta, ani tych, co były w systemie nie chciał obsługiwać. Neverwinter Nights (tak, pierwsza część) miała jedną klatkę na 2-3 sekundy nawet na najniższej rozdzielczości i detalach. Zainstalowałem te z płytki i nawet Gothic 3, czy Wiedźmin działał w miarę normalnie (a kompa mam słabego, że nawet w połowie zalecanych nie spełnia). Odinstaluj ręcznie sterowniki i zainstaluj z płytki, którą powinieneś mieć dołączoną. Jeśli nie, to poszukaj różnych wersji sterowników do danej karty graficznej.
Inna możliwość - odpal w trybie czystego bootowania (http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie), być może jakiś program spowalnia Ci komputer.
Jeszcze inna możliwość - zainstaluj ponownie bibliotekę DX. (http://www.microsoft.com/downloads/...FamilyID=04ac064b-00d1-474e-b7b1-442d8712d553) i, jeśli to wszystko nie pomoże - spróbuj zmienić kodeki. Niekiedy one nie chcą współdziałać ze sterownikami, tworząc konflikt.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
o Kolega nasunął mi pomysł ;) Sprawdź liczbę procesów. Kliknij alt+ctrl+delete Tam pisze ;) Srednio normalny użytkownik ma ich przeważnie za dużo. jak co to podaj liczbe.
 

grindsoul

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
9
no więc tak co do sterowników to mam zainstalowane to orginalne z płytki i dlatego to mnie dziwi że się tak dzieje:/ przez to muszę rezygnować z grania:/

a co do procesów to mam ich 32.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
zainstaluj ze strony producenta, orginalne z płytki są pewnie juz bardzo stare ;)

co do procesow masz malo ;) ale moze jakis proces wlasnie jest ten decydujący, po drugie mzoesz miec rootkita, moze przeskanuj system antywirusem ale dokladnie ;)
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Jeśli karta ma więcej niż rok-dwa instalowanie najnowszysch sterowników jest błędem, czym nowsze tym mocniej przygotowane dla najnowocześniejszych kart, a te stare..obsługują bo obsługują. Sam kiedyś to testowałem i sterowniki w wersjach wydanych kilka miesięcy po karcie działają dużo wydajniej niż te super nowe.

Może być też problem, że sterowniki będą za nowe i wogóle nie zechcą wspierać twojej karty.
 

grindsoul

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
9
hmm...próbowałem już to z tymi sterownikami, ale nie pomaga:/ na samym początku myślałem, że to wszystko wina procesora, że mi te gry nie chodzą...ale skoro mieszczę się w wymaganiach gry to powinno wszystko śmigać, a tak nie jest:/
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Jaki posiadasz system operacyjny? Pamiętaj, że na mocniejszej karcie graficznej i większej ilości pamięci ram możesz "ominąć" procka. Tzn. jeśli procek jest mniejszy niż w wymaganiach da się to ominąć grafiką i większym ramem.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Hmmm wymagania tej gry to Pentium III 500MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D.Patrzyłem twoją kartę graficzną na ceneo i paru innych stronach i nie ma ona Akceleratora 3D i możliwe,że przez to ci się tnie ta gra.Komputer masz dobry tylko chyba to przez karte graficzną włąśnie się ta gra tnie gdyż nie ma twoja karta Akceleratora 3D.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Nie no z kąd że takie głupoty ;) GF 7600 ma akcelerator graficzny. o ile sie nie myle to karty z przed 2000 roku miały akcelerator, jak nie wcześniej. Karta GF 7600 GT to bardzo dobra karta, któa bez problemu udźwignie crysisa na średnich. nie mówiąc o tak starej gierce jak mafia. Próbowałeś formata? moj brat miał problemy z kompem, zrobiłęm mu pełnego formata (PEŁNEGO) i komp śmiga jego karta to ledwie x1650 i athlon 3200 :)
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Nowoczesne procesory graficzne udostępniają wiele funkcji ułatwiających i przyśpieszających pracę programów. Możliwe jest narysowanie odcinka, trójkąta, wieloboku, wypełnienie ich zadanym kolorem lub wzorem, tzw. akceleracja 2D.
Większość kart na rynku posiada również wbudowane funkcje ułatwiające tworzenie obrazu przestrzeni trójwymiarowej, tzw. akceleracja 3D. Niektóre posiadają zaawansowane algorytmy potrafiące na przykład wybrać tylko widoczne na ekranie elementy z przestrzeni.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_graficzna

A i jeszcze to zobaczcie: http://portalwiedzy.onet.pl/133729,,,,akcelerator_graficzny,haslo.html

grindsoul to Ci się może przydać: http://www.searchengines.pl/Jak-mam...arta-graficzna-ma-akcelerator-3D-t130134.html

Nadal nie odpowiedziałeś jaki posiadasz system operacyjny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom