Problem ze zmiana adresu mac

H4CK3R4M

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2006
Posty
45
Mam problem ze zmiana adresu mac
Wchodze do panelu sterowania polaczenia sieciowe prawym na moje polaczenie potem konfiguracja zaawansowane no i wpisuje nowy mac
Tylko ze po zmianie mac pisze na poczatku ze pobiera adres sieciowy pisze tez ze mam jakis automatyczny adres prywatny pokazuje mi jakies ip i maske podsieci a potem cos o ograniczonym dostepie czy tam braku dostepu i wogole neta nie mam probowalem tak z 10 nowych adresow mac wpisac i za kazdym razem to samo
Chyba wszystko robie dobrze wie ktos czego tak jest
Probowalem zmienic adres mac programami macmakeup macchanger smac i dalej nic
 

nowix

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2007
Posty
22
Może dlatego, że w sieci masz IP przypisane do "fabrycznego" adresu MAC jak masz modem to go zresetuj. A jak nie masz to zadzwoń do admina.
 

H4CK3R4M

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2006
Posty
45
Sprobowalem zmienic pare razy mac za kazdym razem po restarcie modemu wyskakiwalo na kilkanascie sekund ze polaczona ale nawet neta przez ten czas nie bylo a po chwili znowu ze pobiera adres sieciowy i brak lacznosci
Proboje dalej a tu wkoncu sie udalo normalnie polaczylo i byl net
Jakie sa szanse ze ktos zauwazy ze cos jest nie tak i jakie tego moga byc konsekwencje ?
Czy ma jakies znaczenie ze ktos jest online czy offline ?
Nie chce robic tego na stale czy na jakis dluzszy czas bo ogolnie to ban na jednej stronie zmusil mnie do szukania metody jak go ominac i wkoncu znalazlem
 
Ostatnia edycja:

eyes_only

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 28, 2008
Posty
7
Operator przypisuję ci adres po adresie fizycznym urządzenia - na serwerze jest baza adresów IP, do któych są przypisane na stałe adresy do MAC. Szansa jest taka, że możesz trafić w MAC przypisany komuś - jeżeli zrobisz jak ktoś nie będzie podłączony to cie podepnie, jednak w przypadku kablówki MAC posiada jeszcze modem, który zostaje w logach, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby sprawdzić na kogo jest modem (taka informacja jest w umowie). A co z tym zrobi operator to już indywidualna kwestia - niektórzy mają takie przypadki opisane w regulaminie, co podchodzi pod grzywnę czy odcięcie od Internetu, bo np. miejsce użytkowania modemu jest przydzielone do danego lokalu i tylko tam można go użytkować. W każdym bądź razie zważywszy na twoje umiejętności, dobry admin to wychwyci.

Na drugi raz uważaj co robisz w sieci bo za darmo bana nikt jeszcze nie dostał.

Co do zmiany IP, to przeskanuj sieć, bo niektórzy operatorzy mają postawione serwery proxy co powinno załatwić sprawę...
 
Do góry Bottom