problemy z działaniem komputera

Jedna Trzecia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2006
Posty
13
mam taki problem, jakiś czas temu komp jak mi się wyłączył to nie umiał sie uruchomić do końca, a że słyszałem jakie głosy z zasilacza jakby lekkie spięcia to kupiłem nowy, nic to nie zmieniło, zauważyłem że temperatura procesora zaczyna sie od 70 i wyłączał sie przy 90 po chwili, no to sprawiłem sobie nowe porzadne chłodzenie, dziś wymieniłem pste chłodzącą i całe chłodzenie i działał przez 10 min a teraz włącza się ale natet monitor się nie wlącza tylko sie resetuje co chwile i wyłącza nawet dzwięków z biosa nie słychać i już nie mam pomysłów co dalej
 

Jedna Trzecia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2006
Posty
13
nie mam pojęcia ale wątpię


po dłuższym czasie dalej działa ale znowu procek sie przegrzewa, temp powyżej 70 a chłodzenie nowe i na najwyższych obrotach, coś musi powodować to przegrzewanie sie procesora bo wątpie żeby kolejne chłodzenie nawalało
 

Jedna Trzecia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2006
Posty
13
za to mam tak że uruchamia sie tylko jak pracuje to sie zacina a jak sie zatnie to sie juz nie uruchamia i trzeba jakiś czas poczekać z 20 min by można było ponownie włączyć
 

gniotek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
16
i trzeba jakiś czas poczekać z 20 min by można było ponownie włączyć[/b]
tzn, że się przegrzewa. Może źle skręciłeś układ chłodzenia?

Inna sprawa, może jakiś proces za bardzo obciąża procesor i to powoduje przegrzanie? Sprawdź to w task manager.
System czysty od wirusów?

Jaki system? Jeśli Windows to sprawdź na Linuksie LiveCD czy też się będzie przegrzewał.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
<div class='quotetop'>CYTAT(gniotek @ 16.05.2009, 10:16) <{POST_SNAPBACK}></div>
Inna sprawa, może jakiś proces za bardzo obciąża procesor i to powoduje przegrzanie? Sprawdź to w task manager.[/b]

no przecierz jak ma nowe chłodzenie to nawet porządna nowa gra nie nagrzeje procesora do 70 stopni! chyba ze chlodzona tanim aluminium (puszki po lechach)
<


na moje moze masz poprostu cos z procesorem, albo plytą głowną, sprawdz moze ile masz w benmarku na CPU i porownaj z wynikami w internecie
 

Jedna Trzecia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2006
Posty
13
przeleciałem tym benchmarkiem miałem wynik 3606 ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić w necie, antywirusy mi nic nie wykazały. kompuer potrafi długo chodzić zależy co się na nim robi, jak się chodzi po dokumentach na dusku to się szybko zacina i ogólnie chodzi strasznie wolno a ram 1gb i używa tylko 1/3 tego na moje oko to chyciłem jakiegoś robala co powoduje te zacięcia a to że kompa moge włączyć albo po określonym czasie to może gdzies są takie ustawienia nie mam pojecia
może komuś coś przychodzi na mysl?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
a moze wez zdefragmentuj dysk programem oo defrag 10 (bardzo dobry) zdefragmentuj metodą NAME,

po drugie vaiwles sie w podkręcanie proca?? moze zmiejsz o kilka mhz częstotliwosc, to tez nie raz jest przyczyną jezeli komputer sie zacina lub wyłącza.
 

Jedna Trzecia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2006
Posty
13
nie bawiłem sie w podkręcanie procka ani nic innego, a czey uda mi się włączyć wogóle defragmentacje to siędopiero okaże
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Moje rady:
Ściągnij jakieś live cd i daj mu obciążenie. Odpal film + ff. I baw się nim. Jeśli się nie zatnie to znaczy ,że masz coś z systemem lub dyskiem.
Co do temperatury. Może jest ona podawana w F a nie C? Lub masz uszkodzony czujnik.
Mogą być również padnięte ramy. Miałem podobne efekty, Tzn. bez przegrzewania proca. Gdy zajeła się odpowiednia ilość ramu komp się zawieszał.
 

Jedna Trzecia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2006
Posty
13
teraz już mam tak że nawet mój komputer sie nie włącza tak jak by się zacinało ale myszka chodzi a zaznaczać się też zaznacza czasem
 
Do góry Bottom