Procek Athlon2200+

DiCarlo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2006
Posty
109
Siemka mam pytanko mam procka athlona 2200+ ale przy wlaczaniu kompa pisze mi ze mam 1500 kiedys oddawalem kompa do naprawy i koles to jakos zmienil na 2200 ale po formacie zas sie stracilo a zalezy mi poniewaz jak mam 1500 to mam procka 1.3 a jak mam 2200+ to mam 1.8 podobno trzeba zmienic cos w biosie ale nie znam sie dokladnie Mój bios:AmiBios
<
Pomózcie prosze
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Lepiej nic nie zmieniaj skoro według Ciebie format miał na to wpływ...

Zwiększ mnożnik i reszty najlepiej nie ruszaj.
Poszukaj w biosie opcji, przy której będzie na przykład "x10"
W jej okolicach będzie na przykład 1.7xxxxV
 

DiCarlo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2006
Posty
109
Kolega

Mój kolega informatyk stwierdzil ze to wina napiecia i trzeba ustawic w biosie jakies napiecie mostkowe nei znam sie na biose wiec prosze wytłumaczcie mi to jasniej
<
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Procesor można podkręcić na trzy sposoby"
1. zwiększając mnożnik szyny głównej (FSB) co wiąże się z 'podkręceniem' całego systemu (pamięci, kart rozszerzeń, etc.)
2. zwiększając mnożnik procesora (najczęściej trzeba zewrzeć odpowiednie styki na powierzchni) - jest to wykonanie roboty, której nie zrobili w fabryce, żeby sprzedać procesor jako tańszy model
3. zwiększając napięcie rdzenia (vcore) - daje zawsze efekt, ale po pierwsze procek szybciej się zużywa, a po drugie zaczyna grzać jak diabli
Zazwyczaj można wykonać 1 lub 3. Przy czym 1 jest w miarę bezpieczne (najszybciej pojawiają się błędy pamięci i system przy przesadzeniu staje się po prostu niestabilny). 3. może być niebezpieczne dla sprzętu. Ale jak chcesz - zmieniasz w biosie Vcore - np. masz tam 1.69, a zmieniasz na 2.5. Dostajesz kopa jak diabli ale ogrzać tym kompem to byś mógł miasteczko na Alasce.
 

DiCarlo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2006
Posty
109
Oks

A wiec wybiera mTen PKt 3 To od czego musze zaczac znasz jakis soft albo symulacje cos w tym stylu bo nei chce zjarac złomka bo lepszego nie mam
<
mam wsyzstkie id kart itp tylko powiedz od czego zacząc
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
1. Znaleźć w necie opis ile twój procesor wytrzymuje.
2. Pobrać jakis program diagnostyczny pokazujacy temperaturę procesora.
3. Założyć dobry radiator+wentylatorek.
4. Przygotować gaśnicę.
5. Podnosić napięcie po trochu (np. 0,05v, albo jeszcze mniej) i sprawdzać jak system pracuje, czy się za bardzo nie grzeje. (65* to zazwyczaj max na co możesz sobie pozwolić po 2 godzinach pracy 3d mark. Oczywiście jeżeli nie chcesz zeby ci w czasie 4 godziny gry się komp wyłączył i uznał, ze nie zadziała do ostygnięcia.
6. Zgasić kompa gaśnicą.
7. Wybrać się do serwisu w celu wymiany upalonych części.
 

netmare

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2006
Posty
69
Dzizassssss...

Wystarczy zmienic taktowanie magistarli ze 100 na 133 i bedzie git.

Rozpacz ogarnia po przeczytaniu powyższych postów.

P.S. Sorry za odświeżenie tematu, ale może znajdzie się więcej chętnych żeby poprawiać mnożnikiem skutki resetu biosu.
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Rozpacz ogarnia po przeczytaniu powyższych postów.[/b]
Gościu się chciał bawić napięciem, wyraźnie zaznaczyłem, że może to być szkodliwe, podałem wcześniej informację o zmianie szybkości fsb, więc o co ci chodzi?

Wystarczy zmienic taktowanie magistarli ze 100 na 133 i bedzie git.[/b]
Jakbyś nie zaobserwował to formatowanie nie zmienia ustawień biosu, więc przyczyn wolniejszej pracy moze być kilka. A DiCarlo jak wielu innych nie opisał dokładnie problemu, więc nie wypowiadaj się w takim tonie "ja dokładnie wiem co i jak, a inni się nie znają, bo możesz nie mieć racji".
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Mój kolega miał identyczny problem, dokładnie taki sam procek i taki sam problem.
Zaczeło mu się dziać tak, gdy coś majstrował przy kompie - hardware.
Poszedłem do niego, wyjeliśmy bateryjke bios'ową na 10 min włożyłem ją ponownie i chodziło wszystko jak należy. Tzn, możliwe rozwiązanie : przywrócić ustawienia fabryczne BIOS'u.
 

adias

Użytkownik
Dołączył
Październik 13, 2006
Posty
9
Płyta nie obsługuje częstotliwości twojej szyny lub ktoś ci ją zmniejszył.
Spróbuj zrestartować bios.
 
Do góry Bottom