Proces na hasło

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Witam. Czy ktoś mógłby napisać dla mnie prosty programik, który po odpaleniu odpowiedniego procesu wymaga hasła, aby go kontynuować? Chodzi mi o coś takiego: ktoś uruchamia C:\coś_tam\plik.exe, a następnie wyskakuje mu okienko: "aby kontynuować, podaj hasło" i rameczka na hasełko
smile.gif
. Program mógłby działać sobie w tle, aby nie rzucał się w oczy i zawierać właśnie hasło administratora i listę procesów, od których ma wymagać hasła. Pomoże ktoś?
smile.gif
dużo będzie z tym roboty?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
"Niegdyś członek sławnej ekipy @HackTeamPL@" i ty masz problem z hookami na WinAPI?
<

To ty chyba należałeś do tego teamu jako dostarczyciel pizzy
<


A tak poza tym to chyba na zamówienia to jest osobny wątek na forum...
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
To ja się dołącze do tematu
<
tez mam mały problem
<

Konkretniej chodzi mi aby zrobic program Który ma opcje :
Zaloguj
Zarejestruj
Zakoncz

Nie uzywając WinApi, tylko CMD
<


konkreniej to chodzi mi cos innego bo takie menu umiem juz zrobic
<


Ale chodzi mi o to: gdy ktos wejdzie w przedzial Zarejestruj to podaje nick i haslo
program to zapamietuje, i ma mozliwosc mieszczenia bardzo duzo uzytkownikoe
<

Gdy wylaczy sie ten program poczym uruchomi od nowa to zeby Po wejsciu do Zaloguj mozna bylo usyc hasla podanego przed zamknieciem w zarejestruj
<


Ciężko by było takie cos zrobic ?? prosze o pomoc
<
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Podam przykład abyscie lepeij zrozumieli o co mi chodzi
wchodze w mój program
rejestruje sie jako Vexiorus haslo abcd
zamykam program lub nawet uruchamiam ponownie komputer
odpala znowu moj program
loguje sie i uzywam Vexorus abcd
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
<div class='quotetop'>CYTAT(Vexiorus @ 9.06.2009, 19:52) <{POST_SNAPBACK}></div>
Podam przykład abyscie lepeij zrozumieli o co mi chodzi
wchodze w mój program
rejestruje sie jako Vexiorus haslo abcd
zamykam program lub nawet uruchamiam ponownie komputer
odpala znowu moj program
loguje sie i uzywam Vexorus abcd[/b]
Robisz plik konfiguracyjny (np. ini, bo są do tego gotowe funkcje WinAPI) w którym zapisujesz dane uzytkowników.
Oczywiście haseł nie zapisujesz jawnie tylko np. jako hasz. Przy logowaniu program haszuje podane hasło i porównuje hasze.

Albo możesz zrobić, że program się łączy z Internetem i na jakimś serwerze mieć bazę użytkowników.
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Robisz plik konfiguracyjny (np. ini, bo są do tego gotowe funkcje WinAPI) w którym zapisujesz dane uzytkowników.
Oczywiście haseł nie zapisujesz jawnie tylko np. jako hasz. Przy logowaniu program haszuje podane hasło i porównuje hasze.

Albo możesz zrobić, że program się łączy z Internetem i na jakimś serwerze mieć bazę użytkowników.[/b]

na az takim poziomie programwania nie jestem
<


Więc takie cos moze sobie odpuscic narazie ??
<
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
To wcale nie takie trudne. Tylko po co chcesz taki program? Do nauki rozumiem, ale jak do czegos innego to takie zabezpieczenie bardzo latwo zlamac. Nawet, gdy będzie hasło zakodowane, to mozna tak zmodyfikowac program, ze ominie logowanie.

Z nudów i ciekawości napisalem to mniej wiecej, jednak, ze ja w C++ mało pisze, kod moze byc troche nie taki (ale dziala).
http://mo4xsite.ovh.org/files/cpp_source_comment.zip

Program w menu ma 4 opcje do wyboru (rejestracja, logowanie, zmiana hasla, usuwanie konta), jednak ja napisalem tylko kod rejestracji i logowania. Tamte opcje albo wyrzuc, albo sobie dopisz, to pocwiczysz sobie uzywanie plikow ini (chociaz teraz na msdn nawet pisza, zeby uzywac rejestru, ale te funkcje jednak czasem sie przydaja).

Do generowania hashy md5 użyłem: http://www.md5hashing.com/c++/


Funkcje do operowania na plikach ini:

Do własnych plików ini:
GetPrivateProfileInt ------------------------- Pobiera liczbe z danego klucza z danej sekcji.
GetPrivateProfileSection -------------------- Pobiera wszystkie klucze z danej sekcji.
GetPrivateProfileSectionNames ------------- Pobiera nazwy wszystkich sekcji.
GetPrivateProfileString --------------------- Pobiera tekst z danego klucza z danej sekcji.
GetPrivateProfileStruct --------------------- Pobiera dane z danego klucza i z danej sekcji.

WritePrivateProfileSection ------------------ Wpisuje wartość do danego klucza w danej sekcji.
WritePrivateProfileString -------------------- Kopiuje tekst do danej sekcji.
WritePrivateProfileStruct -------------------- Kopiuje dane do danej sekcji.

Do pliku win.ini:
GetProfileInt -------------------- Pobiera liczbe z danego klucza i z danej sekcji pliku Win.ini.
GetProfileSection --------------- Pobiera wszystkie sekcje, klucze i wartosci z pliku Win.ini.
GetProfileString ----------------- Pobiera tekst z danego klucza z danej sekcji z pliku Win.ini.
WriteProfileSection -------------- Nadpisuje wszystkie dane klucze i wartosci w pliku Win.ini.
WriteProfileString ---------------- Kopiuje tekst do danej sekcji pliku Win.ini.

Wszystkie:
Wszystkie funkcje (niżej funkcji do obsługi rejestru)
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Wilekie dzięki
<

Pytam tylko i wyłącznie dla własnej wiedzy
<

Tworze własną ekipe z którą będe programował (w przyszłości) gry
<

i tworze takie archiwum
<
i chciał bym aby tam była mozliwosc takiego czegos ;P
ale to juz miejsza z tym
<



Przejzalem kod na szybko i dla mnie to czarna magia
<
mowisz zeby poczytac o zapisywaniu plikow do ini ??


Omfg... Wy sie uczycie z tego MSDN ?? mnie na sam widok głowa boli
<

niestety jestem typem lenia
<
(tak naprawde prubowalem przestudiowac lekture :
GetPrivateProfileInt ------------------------- Pobiera liczbe z danego klucza z danej sekcji.
GetPrivateProfileSection -------------------- Pobiera wszystkie klucze z danej sekcji.
GetPrivateProfileSectionNames ------------- Pobiera nazwy wszystkich sekcji.
GetPrivateProfileString --------------------- Pobiera tekst z danego klucza z danej sekcji.
GetPrivateProfileStruct --------------------- Pobiera dane z danego klucza i z danej sekcji.

WritePrivateProfileSection ------------------ Wpisuje wartość do danego klucza w danej sekcji.
WritePrivateProfileString -------------------- Kopiuje tekst do danej sekcji.
WritePrivateProfileStruct -------------------- Kopiuje dane do danej sekcji.

Do pliku win.ini:
GetProfileInt -------------------- Pobiera liczbe z danego klucza i z danej sekcji pliku Win.ini.
GetProfileSection --------------- Pobiera wszystkie sekcje, klucze i wartosci z pliku Win.ini.
GetProfileString ----------------- Pobiera tekst z danego klucza z danej sekcji z pliku Win.ini.
WriteProfileSection -------------- Nadpisuje wszystkie dane klucze i wartosci w pliku Win.ini.
WriteProfileString ---------------- Kopiuje tekst do danej sekcji pliku Win.ini.[/b]

ale moj angielski mi troche w tym przeszkadzal
<
)
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
<div class='quotetop'>CYTAT(Vexiorus @ 10.06.2009, 2:37) <{POST_SNAPBACK}></div>
Tworze własną ekipe z którą będe programował (w przyszłości) gry
<

i tworze takie archiwum
<
i chciał bym aby tam była mozliwosc takiego czegos ;P
ale to juz miejsza z tym
<
[/b]
Jak dokładnie miałoby działać takie archiwum? Ja myślałem, że tak do nauki sobie chcesz takie coś pisać. Jeżeli chcesz mieć taką rejestracje w programie to tak tego sie nie robi.
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Puki co daje sobie rade

jest nas w teamie czterech i kazdemu stworzylem wlasne ID dla przykladu 8.93.64.78.84

i na poczatku kody poprostu stwozylem cztery stałe moja nazywa sie ALID 2 pierwsze cyfry to moje inicjały Adrian.L a 2 kolejne chyba wiadomo ID
i pod ta stala jest zapisane moje ID
potem podczas programu dodalem zmienna ID
i potem if ID == ALID to wchodzi na moje konto itd
<

Ale chcial bym tak na przyszlosc wiedziec jak bym chcial dodac opcje rejestrowania sie ;D
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
<div class='quotetop'>CYTAT(Vexiorus @ 9.06.2009, 17:23) <{POST_SNAPBACK}></div>
Nie uzywając WinApi, tylko CMD
<
[/b]

Nie slyszalem o takim api jak CMD, pozatym CMD to linia komend a nie cokolwiek zwiazanego z programowaniem, jak juz to chodzi ci o program konsolowy nie kozystajacy z zadnego API


jak juz mo4x pisal to nie jest dobry sposob na zrobienie czegos takiego
 
Do góry Bottom