Program do zdalnej administracji

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Otóż mój problem polega na tym, że często tłumacze osobom słabo obsługującym komputer jak coś ustawić, zainstalować itd. Przy czym wyobraźmy sobie np. tłumaczenie jak zainstalować kartę sieciową przez gadu lub skype, a ktoś nie wie co to panel sterowania :mad:. Zazwyczaj w takiej sytuacji muszę się osobiście pofatygować do takiej osoby. Dla tego mam pytanie czy istnieje program dzięki któremu będę mógł sterować komputerem danej osoby, oczywiście tak aby ta osoba to widziała i mogła dzieki temu nauczyć się na następny raz jak to zrobić.
W skrócie:
-widzę dokładnie to co osoba z którą jetem połączony
-steruje jej myszką i klawiaturą(przy czym ta osoba też może ruszać myszką, efekt taki jak podłączenie do komputera dwóch myszek, klawiatur)
Interesują mnie programy darmowe i płatne działające w środowisku Windows.
EDIT
Oczywiście program musi być bardzo łatwy w obsłudze, aby osoba której tłumacze potrafiła bez problemu go uruchomić i się połączyć.
 
Ostatnia edycja:

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Ja używam TightVNC, pozwala na wszystko o czym piszesz, można również stosować parametry startowe - wystarczy utworzyć plik .bat po uruchomieniu którego program sam się uruchomi/połączy i nikt nie będzie miał problemów z obsługą.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
I ja polecę teamviewer'a. Dopiero niedawno mi go podsunęli. Przewagę nad innymi ma taką, że działa w środowisku NAT<->NAT. Ponadto nie obciąża komputera tak jak VNC.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Ja ze swojej strony polecę kiedyś używany RAdmin (Remote Administrator - czasami znany pd tą nazwą), z tego co się orientuję ma dużo większą funkcjonalność (choćby powłokę systemową z prawami systemu), 2 tryby podglądu pulpitu, transfer plików, rozmowa tekstowa i audio. Nidgy nie zawiodłem się na tym programie, a co do działania w środowisku NAT<->NAT, co za problem postawić proste VPN oparte choćby o PPTP? Jest to rozwiązanie dużo wydajniejsze od tego zawartego w TeamViewer który pamiętam jako program dość biedny i przeznaczony dla "wygodnego" a nie "zaawansowanego" odbiorcy. No, cóż, sprawa mogła się zmienić przez rok, bo moje informacje są dość przedwanione z racji tego że używam systemów linuksowych na codzień. Co do VNC, jeśli nie interesuje Cię nic poza zdalnym pulpitem to jest to dobre rozwiązanie, tylko polecam załatwić jeszcze kompresję choćby przez tunel SSH;)
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
hamachi jest dobry do zdalnej administracji ale nie ma wszystkich funkcji których poszukujesz.
 
Do góry Bottom