programista chce zacząć hakować

mtybura

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2006
Posty
5
Jestem programistą ASM x86/C/C++/Java. Chciałbym nauczyć się hackować i pisać programy hakerskie. Niech mi ktoś pomoże!!
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Re: Pomocy: programista chce zacząć hakować

Originally posted by mtybura
Jestem programistą ASM x86/C/C++/Java. Chciałbym nauczyć się hackować i pisać programy hakerskie. Niech mi ktoś pomoże!!

Umiesz C/C++, Asemblera i ty nie umiesz pisac programow "hakerskich"?! nie rozumiem cie?
 

mtybura

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2006
Posty
5
Umiem coś pisać, ale chciałbym pisać bardziej profesjonalne programy. Przy okazji nauczyć się też wielu hakerskich sztuczek
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Podeślij jakieś swoje programy, jak będą dobre to dostaniesz źródła keyloga wysyłającego logi na maila. W asm. A jak nie podeślesz to dostaniesz paczkę bluzgów gratis. Adres: [email protected].
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by sinis
skoro mowisz ze potrafisz programowac ale chcesz sie NAUCZYĆ hackerskich sztucze to znaczy ze NIE UMIESZ PROGRAMOWAC a tak wogle to co juz napisales
rotfl, no i co nam jeszcze powiesz?
<

Mi starczy jego słowo że umie programowac, myślisz że każdy programista to super mega h4x0r wysyłający trojany kolegom i niewiernym żonom? Śmieszny czasem jesteś.
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
slaby z ciebie programista w takim razie. mechanik umie zlozyc silnik, chyba ze jest takim mechanikiem jak ty programista.

sory ze zabrzmialo to obrazliwie ale uwazam ze programowac po prostu nie umiesz skoro zadajesz takie pytania.
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Originally posted by zeusik_
slaby z ciebie programista w takim razie. mechanik umie zlozyc silnik, chyba ze jest takim mechanikiem jak ty programista.

sory ze zabrzmialo to obrazliwie ale uwazam ze programowac po prostu nie umiesz skoro zadajesz takie pytania.
Ludzie, czy wy nie rozumiecie że nie każdy programista musi pisac keyloggery/trojany i inne syfy?
Kiedyś współpracowałem z genialną grupą programistów. Tworzyli oni grę c++/delphi/directx tak się składa że rozmawiałem z nimi na temat wyżej wymienionych syfów. Nie znali się po prostu na tym. Używali IE, starego klienta GG czy nawet Windowsa (no bo teraz pr0 h4x0rzy na linuxach siedzą bo jakiś kolo napisał że linux jest idealny do hackingu. Kupka.), ale co z tego? Stworzyli bardzo funkcjonalny silnik gry, powstało nawet demo gry. No ale skoro nie umieli, czy nawet nigdy nie próbowali stworzyc trojana to tylko dobrze o nich świadczy.
Uprzedziliście się tak do niego, a on jeszcze nic w tej sprawie nie wypowiedział.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by zeusik_
slaby z ciebie programista w takim razie. mechanik umie zlozyc silnik, chyba ze jest takim mechanikiem jak ty programista.
Jak już z mechanikami... A co jeśli jest ktoś super mechanikiem, a nie umie zamontować bomby w samochodzie, bo tego nigdy nie robił? Tak samo jak on np. umie programować, ale żadnych łamaczy haseł, backdoor'ów itp. nie pisał.
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Moim zdaniem zeusik_ ma rację, częściowo.
Dobry programista poradzi sobie z napisaniem trojana bez problemu, starczy, że się dokształci w danej dziedzinie - np. przez google, i kilku h będzie w stanie coś dość dobrego (bo ma już biegłość) napisać.
Tak samo jak mechanik któremu powiesz "ten czerwony i ten niebieski od zapalnika podłączasz tak, żeby po przekręceniu kluczyka zamknął się obwód, a ładunek chowasz w miejsce poduszki powietrznej" zaminuje samochód perfekcyjnie, mimo, że jeszcze 2 minuty temu nawet o tym nie myślał.
 

waefre

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2006
Posty
2
:sciana:
Panowie, dla wielu z Was widzę, że programowanie sprowadza się do "złośliwych kodów".
Wyobraźcie sobie, że programistyka się na tym nie kończy.
Przykładowo na studiach pisze się całkiem fajne i dość zaawansowane rzeczy, a programy "hakierskie" poznaje się na konkretnych specjalnościach.
Jeszcze trochę i zaczniecie pisać, że bycie dobrym informatykiem równa się bycie hakerem.

M1ch00: masz rację, ale gość się właśnie po to zapytał, aby się douczyć.
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
skoro sie na tym nie konczy tzn ze programowanie zlosliwych kodow jest w nia wpisane.
znaczy to tyle ze programista powinien umiec pisac keyloggery i inne programy hackerskie. tym samym zgadzasz sie z opinia ze dobry programista powinen umiec napisac wszystko oczywiscie chodzi o dany jezyk.

widac ze nasz kolega umie nie tylko assemblera ale tez c/c++ i cos tam jeszcze.
 

waefre

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2006
Posty
2
Powoli, powoli, bo zmierzając w tą stronę, stwierdzisz, że każdy programista musi poradzić sobie z dowolnym problemem dotyczącym kodzenia, który napotka. A skoro programista jest informatykiem (w końcu "zawiera się w" ;]), to i powinien sobie poradzić z każdym problemem dotyczącym komputerów, itd.,itd.
I w tym momencie nam się robi offtopic :ups:
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
to czy programista jest czlowiek ktory nie potrafi napisac programu zapisujacego znaki wprowadzane z klawiatury (potocznie nazywane keyloggerem)?
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by zeusik_
to czy programista jest czlowiek ktory nie potrafi napisac programu zapisujacego znaki wprowadzane z klawiatury (potocznie nazywane keyloggerem)?

Lub programu dzialajacego na socketach ? I wyswitlajacego linie komend lub katalogi na dysku ?
 

Avat

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 1, 2006
Posty
221
Haha, ale zeszło z tematu
smile.gif


Póki co to tylko Mo4x coś tam odpowiedział...

No, moim zdaniem pisanie takich rzeczy jak proste keyloggery i trojany w stylu otwórz/zamknij cd-rom, wyłącz monitor, zresetuj komputer itd. jest bardzo łatwe. Przede wszystkim FAQi na 4programmers.net .

Co do zaawansowanych rzeczy, to już pewnie trzeba troszkę w tym siedzieć (popatrz na M1ch00). Ja się nie wypowiem bo uczę się od niecałych 3 miesięcy
<
 
Do góry Bottom