Projekt "Próbny atak na windows XP" Prośba o pomoc.

Araxiel

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2013
Posty
1
Witam.
Mam tylko nadzieje, że piszę w dobrym dziale, a jak nie to proszę o wybaczenie;P
Jestem studentem informatyki i dostałem ostatnio temat projektu "Testowanie bezpieczeństwa systemu Windows XP" i muszę w ramach tego projektu przeprowadzić atak na ten że system.
Moje pytanie polega na tym, jakimi najlepiej programami przeprowadzić taki atak? i sposobami?
Interesuje mnie przeprowadzenie jakiegokolwiek nawet najprostszego ataku aby tylko zaprezentować jakiś przykładowy mechanizm;P
To nie musi być jakiś genialny hackerski atak;P Tylko zwykły atak na Win XP na potrzeby prezentacji;P

P.S Xp-eka odpalam na wirtualnej maszynie, a atak chciałbym przeprowadzić z laptopa z Win 7 czyli można powiedzieć, że obie stacje będą funkcjonować w obrębie tej samej sieci lokalnej.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
najprosciej mozesz pokazac jak zalogowac sie do systemu bez znajomosci hasła uzytkownika, jest to chyba najbardziej popularna dziura w XP, odpalic system w trybie awaryjnym z obsluga wiersza poleceń i poprzez komende netusers zmienic hasło dowolnego uzytkownika, jest duzo tutoriali na YT jak to zrobic :) Z ciekawosci - gdzie tą infe studiujesz? :)

Pzdr
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Jeśli chodzi o naprawdę prosty atak na system XP, a przez atak zdefiniować wykonanie niepożądanych działań przez użytkownika komputera to może wystarczy po prostu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fork-bomba ?
 
Do góry Bottom