Projektowanie map

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Projektuję mapy (dla siebie, nie upubliczniam, ale jak się za coś zabiorę to wychodzą naprawdę dobre ;) ) i ostatnio postanowiłem zrobić mapę do "Crysis". Problem jest nie w nierozumieniu edytorka bo edytor jest przejrzysty, a w tworzeniu nowej mapy. Otworzyć już zrobioną mapę - wszystko jest dobrze (nie znalazłem czegoś co nie działa, ale na cudzej mapie to żadna zabawa wiec nie bawiłem się długo), ale jak kliknę na "new", podam nazwę i zaakceptuję to wyświetla "Failed to create directory 'game\Levels\nazwa'". Zakładam że jest to spowodowane tym że edytor nie wgrywał się bezpośrednio do folderu "Crysis-a" tylko musiałem zainstalować gdzie indziej i przerzucić pliki. Ale na już zrobionych działa. Mam wszystko legalne, a edytor z płytki.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Masz zainstalowanego Crysisa? Jeśli tak, to czy w edytorze ustawiłeś wszystko (folder gry, plik wykonywalny, jakieś właśnie docelowe foldery) pod tę grę? Czy edytor tego nie wymaga?
Edytor odpalasz z płytki czy z płytki go sobie zgrałeś?
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Trochę dawno to pisałem. A sytuacja jest trochę inna, teraz kolega(Też z legalnym "Crysisem") dał mi pustą mapkę, ale tekstury nic nie zmieniają, jest podstawowa taka podobna do piachu z białymi liśćmi i nie da się zmienić. Reszta działa, no może poza kilkoma funkcjami. Tak mam zainstalowanego Crysisa, w Edytorze wszystko ustawiłem, i zainstalowałem go sobie na kompie, z płytki się chyba nie da - mam tylko instalkę na płytce. Co do wymagań to spełniam je aż nad to, poza tym to nie jedyny "stary" program który mi nie działa, w wielu nie da się robić "New" i się debugują non stop, zmieniam pewnie niedługo system więc mam nadzieję że się jakość poprawi.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
A gdyby ręcznie stworzyć folder, którego edytor nie może?
Ewentualnie wczytujesz którąś mapkę, usuwasz wszystko, robisz swoje i zapisujesz jako…
Może edytor nie jest w wersji pełnej i dlatego nie można robić nowych projektów? Ale to by raczej wyskakiwał komunikat, że to jakiś trial i nie wszystkie opcje są dostępne.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Pełną wersję mam na pewno. Błąd jest taki(New): wywala albo debugger albo niezrozumiały ciąg znaków gdzie tylko da się kliknąć "Ok" i wywala debugger. Co do tekstur to pobieram z innej mapy i "działają" ale nie dają efektu. O podmianie plików szczerze powiem nie myślałem, zastanowię się co trzeba podmienić.
 
Do góry Bottom