Proof of Concept

4reek

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2006
Posty
3
Cześć

Moje pytanie dotyczy exploit'ów typu Proof of Concept [jak w temacie] tzn. co one robią i jakie mają zadanie...

Szukając na google dowiedziałem sie tylko że jest to exploit tylko do zaprezentowania luki w oprogramowaniu i praktycznie nic nim niemożna zdziałać...

Hmm i teraz drugie pytanie...
Jeżeli to prawda co przed chwilą napisałem to jak z POC napisać normalnego exploita?
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Zazwyczaj PoC ma na celu tylko zademonstrowac wykorzystanie luki czyli DoS. Czasem zamiast shella dostaniemy informacje lub uszkodzony shellcode... W podanym przez Ciebie przypadku
* (MS05-039) Microsoft Windows Plug-and-Play Service Remote Overflow
* Universal Exploit + no crash shellcode[/b]

Wyglada na to ze exploit jest kompletny i gotowy do pracy. Jesli chcesz przerabiac programy demonstrujace luki dajace sie wykorzystac czyli nie DoS'y (IE jest dobrym przykladem - NULL PTR...) musisz znac w stopniu podstawowym C i Assemblera. Bez tego nie ma szans. Naturalnie mozna w slepo probowac podmieniac shellcode ale nie zawsze wystarczy to do pelni szczescia. Z mojego punktu widzenia jest to stosunkowo proste. Zalezy czy chce Ci sie glebiej babrac w kodzie...

A i zachecam do przejrzenia tematu poswieconego Shellcode w dziale Windows Expert od tego wypadalo by zaczac.
 

4reek

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2006
Posty
3
No to dlaczego na końcu pisze:

This is provided as proof-of-concept code only for educational purposes and testing[/b]

Hmm wybrałem tego exploit'a ponieważ ostatnio jak go uruchomiłem niby wszystko grało, a niemogłem sie połączyc późniaj z atakowaną maszyną...
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Wiadomo ze autor ostrzega ze jest to zrodlo przeznaczone tylko do celow edukacujnych... Najlepiej testowac ze znajomym lub na wlasnej sieci majac pewnosc ze zadna latka nie zostala zainstalowana!
 
Do góry Bottom