Przechwycenie sesji

natek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
26
Cześć, moglby mi ktos wytlumaczyc jedna istotna rzecz, mianowicie, podczas atakow XSS gdy sie chce przechwycic sesje, to trzeba szukac miejsca w serwisie gdzie dzialaja skrypty, ale co jesli na stronie sie da poprostu link w shoutboxe czy gdzie kolwiek do skryptu zapisujacego ciasteczka. Taki skrypt zadziala wtedy ?
Jak sprawdzacie podatnosc na XSS?
 

natek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
26
czyli by znalezc blad, jezeli nie ma shoutboxow itp to musze latac po podstronach i za adresem wpisywac : <script>java script:alert(document.cookie);</script>
 

natek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
26
nie, to ze trzeba przekazac do skryptu parametr z cookie zeby sie zapisalo to czaje.
Chodzi mi o szukania bledu, wystarczy jak po adresie na stronie wpisze np :

Kod:
http://www.superstrona.pl/id=3<script>java script:alert(document.cookie);</script>

czy jak sprawdzic podatnosc jezeli nie dziala w shoutboxie np ?
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
No a formularz służący do wyszukiwania słów kluczowych ? Większość forów nie filtruje tekstu wprowadzonego do formularzu przez uzytkownika.

jeśli po wpisaniu frazy widzimy :

Wyniki poszukiwania frazy:Haxior[/b]
Kiedy widzimy takie zachowanie przeważnie fraza zostaje wstawiona w źródło strony.Admin strony nie przewidział tego i nie zabezpieczył "szukajki" poprzez np. HtmlSpecialChar()


No ale jak sie dobrać do takiego kodu,to jest dopiero nie lada zadanie, no nie xD ?
Moze pan Mieczysław myślał że ma tak inteligentnych uzytkowników forum którzy nie wiedzą co to php ani Html ?
No więc pokazmy panu mietkowi że nie.

Hmm... ale jak sie za to zabać ? ... przygotuj sobie garnuszek kawy i goł.

wprowadzmy do wyszukiwarki np. HTML'owy znacznik bb codes np. "u"

Jeśli tekst został podkreślony :
Wyniki poszukiwania frazy:Haxior[/b]

no to mozemy zjeść pączusia i pomyśleć jakby tu uprzykrzyć życie mieciowi
<
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
To był tylko przykład bo sie pytał gdzie szukać.No ale jeśli w wyszukiwarce nie są filtrowane znaki to można wprowadzić na strone szkoliwy kod js albo html
 

natek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
26
tak, ale czesto zwykle tagi HTML typu <u> sa dopuszczalne, a jak sie wpisze np : <script> to efekt jest taki : <scr/ lub sie poprostu wyswietla <script>. Da sie jakos takie cos obejsc ? zakodowac w HEX lub w czymś innym ? jak wtedy będzie wygladało to ?
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
nie,tak nie można sprawdzić
smile.gif
to co teraz wykonałeś to sprawdziłeś podatność strony na wysyłanie cookies
<


Podatność ataków na strony internetowe w większości sprowadza się do szukania luk w zabezpieczeniach polegających na nie filtrowaniu zmiennych i dopisywaniu własnego kodu w nie zamkniętej części skryptu (SQLI )
 

natek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
26
a zalozmy ze ktos wykradnie moje ciasteczko, to wystarczy ze sie wyloguje i zaloguje i juz mam inne ? czy wciaz moge uledz atakowi ?
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
teraz wiekszosc cookies nie przesyła juz haseł w nim,nieliczne przypadki tylko. Najwięcej pożytku by miał z PHPSESSID
 

natek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
26
no o tym mowie, jakby chcial podmienic sesje wtyczka jakas, to wystarczy zesie wyloguje i zaloguje i PHPSESSID mam juz inne ?
 
Do góry Bottom