Przechwytywanie pakietow..

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Na wstepie powiem, ze tematy o podobnej nazwie wystepuja lecz nie zawieraja odpowiedzi na moje pytanie, wiec prosze zaoszczedzcie sobie repost'ow w stylu wcisnij search i ......


//*z gory za to dziekuje*//


Wiec pytanko, czy da sie tak ustawic sniffera (badz program podobny), na np. wlasnym kompie, by nasluchiwal wszystkie pakiety wysylane z kompa ofiary przez konkretny protokol.

Chodzi oto zeby odbywalo sie to w sieci rozleglej, a nie w lan-nie i zeby nasluch odbywal sie z innego kompa niz nasluchiwany..

Wiadomo ze nie mogl by zaklucic ruchu pakietow, ale np. czy moglby znalezc sobie takie miejsce w ktorym moglby tworzyc ich kopie, badz poprostu zapisywal je do *log'a.

Wydaje sie niemozliwe, ale gdyby np, ustawic na kompie ofiary cos w rodzaju proxy na jakims kompie (powiedzmy ze na jakims kompie otworzyl bym sobie smtp proxy <-- lub cos na kształt tego), to czy pakiety nie mogly by byc zdalnie przesylane na jakis oznaczony adress (na ktorym byly by kopiowane) a dopiero puzniej bylyby odsylane do odbiorcy..

Oczywiscie wiem ze jest tutaj pewnie masa poborznych zyczen, ale zaciekawil mnie ten watek...

Pozdrawiam, Major
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
hmmm nie jestem pewien ale sniffit ma chyba taka mozliwosc =P (nie jestem pewien bo juz dluuuuuugo sie niem nie bawilem)

Ale pamietaj ze pakiety sa zazwyczaj kodowane =P

Co do proxy to raczej jest mozliwe =]
Tylko bys musial ustawic na PC ofiary aby "trasa" widodla przez te proxy =[

A jesli bedziesz mogl zrobic cos takiego, to i mozesz wladowac mu keyloggera i bedziesz mial (prawie) to samo =] a duzo mniejszym kosztem.....
 
Do góry Bottom