przejęcie pokoju na czacie - przez hack.

oloo

Użytkownik
Dołączył
Marzec 6, 2008
Posty
2
Wczoraj w nocy jeden z pokoi na czacie onetu został przejęty przez jakiegoś nieznanego typka..o nicku "pies_baskerwillów".
Wlazł najpierw na loginie jednej z właścicielek..zakładam więc że miała jakiegoś trojana czy coś podobnego. Kobieta..więc wybaczcie jej..Pozdejmował włąścicieli..ale zostawił opów..dziwne. To na pewno żaden z właścicieli..nikt u nas nie ma takich odbić..wszyscy są zbyt poważni.

Teraz wszyscy nagle przypomnieli sobie o firewallach i antyspyware..ale to jakby musztarda po obiedzie.

Moje pytanie brzmi - czy jest jakaś siła..która może zmienić tą sytuację?
Ja nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć. Oczywiście napisałem do onetu, z podaniem logów...ale nie wiem czy będzie jakaś reakcja.
A pokoju szkoda..bywa regularnie ok 30 - 40 osób..i jest dość nietypowy - dla ludzi chorych, z depresją itp.

Ma ktoś jakiś pomysł..? Bo ja jestem w kropce..
 

l4f

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2007
Posty
160
Administracja powinna zrobić coś w tej sprawie. Możesz też wykorzystać metodę tego, co przejął serwer. Podrzucie mu, tak jak on wam, jakiegoś trojana. Oko za oko, ząb ząb.
Pamiętaj jednak że szpiegowanie, podszywanie się pod kogoś jest łamaniem Polskiego prawa. Poczekaj wpierw lepiej na reakcję administracji.
 

oloo

Użytkownik
Dołączył
Marzec 6, 2008
Posty
2
Dzięki za odpowiedź.
Nie będę posuwał się do jego metod..choćby i dlatego, że nie mam o tym pojęcia.
Zresztą jak sam napisałeś - to i nielegalne..i nieetyczne.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
Originally posted by l4f
Administracja powinna zrobić coś w tej sprawie. Możesz też wykorzystać metodę tego, co przejął serwer. Podrzucie mu, tak jak on wam, jakiegoś trojana. Oko za oko, ząb ząb.
Pamiętaj jednak że szpiegowanie, podszywanie się pod kogoś jest łamaniem Polskiego prawa. Poczekaj wpierw lepiej na reakcję administracji.
myslisz ze jak ktos jest na tyle wypasiony zeby wyslac komus trojana i umiec go wykorzystac to odbierze od kogos to samo?
@oloo jak onet nic nie zrobi to nic juz nie zrobisz
 

l4f

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2007
Posty
160
Originally posted by Kanciastoporty
myslisz ze jak ktos jest na tyle wypasiony zeby wyslac komus trojana i umiec go wykorzystac to odbierze od kogos to samo?

Myślę, że znajdą się takie osoby.
<

Nie znam tego "hakera", który włamał się im na tego czata.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
oloo: zostaje Ci tylko list do administracji onetu, a wlasciwiej to do administratorow tego calego tam czatu. skoro wyslales, to mysle, ze powinni Ci pomoc - bedziesz musial po prostu poczekac dopoki nie sprawdza oni logow.

mozesz tez rownie dobrze przeniesc kanal na jakis zastepczy, do poki sprawa z tym sie nie rozwiaze.

druga opcja: mozesz sprobowac porozmawiac z osoba, ktora to zrobila. w koncu - przejal kanal, troche sie pobawil, wiec powinien i oddac. skoro twierdzisz, ze kanal jest o nietypowej tematyce, to zapewne nie zrobila tego konkurencja, jesli jednak sie myle - mozesz pozegnac sie z kanalem.

na przyszlosc nie dawaj po prostu praw innym osobom, ktorych nie znasz z zycia prywatnego. niby glupia porada, ale teraz internet jest tak tani, ze nie powinno sie ufac nikomu.

opcji z podrzucaniem trojanow i innego tego typu rzeczy nie probuj, bo to raczej nie wypali.
zeby cokolwiek zdzialac w tym temacie, trzeba miec przede wszystkim pojecie, niewykrywalny soft i spryt. takze, poki co, poczekaj na werdykt onet'u.
 
Do góry Bottom