Przemyslenia i pozegnanie.

Status
Zamknięty.

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Witam,

Jest to jeden z niewielu watkow jakie ja stworzylem.
Gdy 2 grudnia zapisalem sie na forum Achatesa to owe miejsce bylo dla mnie czarodziejskie.
Pomimo, ze wiedzialem juz cos wchodzac tutaj to mimo wszystko wciaz sie czegos nowego uczylem. Juz wtedy starzy bywalcy narzekali na poziom. Mi jak i wielu osoba wcale to nie przeszkadzalo. To wtedy swoje pierwsze kroki stawial gozda, pchela,zeusik, raven i pare inny osob. kazdy z nas wiedzial troche wiecej troche mniej ale bylismy zafascynowani tym forum. Starzy bywalcy (jak np Miki czy b4d4ss) wtedy odchodzili mowiac, ze niski poziomi. Ale wtedy powstal slynny na cale forum faq o lamanie hasel (ogladalnosc do dzis na pierwszym miejscu).Z czasem kiedy wiedzielismy coraz wiecej to przychodzily nastepne pokolenia. Dni i miesiace mijaly a niektorzy z nas zaczeli rowniez narzekac na slaby poziom. A inni (nowi) byli zapatrzeni i zafascynowani tak jak ja. Gdy Gozda stawal sie swietnym administratorem podobnie jak RAVEN a
pchela wlamywal sie na serwery ktore byly dobrze zabezpieczone to powstawal nowy narybek. Tym narybkiem miedzy innymi to Nisia ktora pracuje w Warszawskiej firmie jako administrator w kilku sieciach albo pkw ktory jest programista i rowniez uczy sie pilnie kunsztu administratora. Rowniez zeusik nie pozostaje w tyle - fachowiec ktory duzo potrafi i co najwazniejsze nie ogranicza sie tak jak niektorzy tylko do sytemow unixowych. Wreszcie gdy odeszli gozda, pchela, raven, nisia czy pkw pojawili sie nowi. Pisze to po to by ukazac, ze taki jest bieg rzeczy, ze forum wcale nie jest na niskim poziomie, ze wkoncu ono mialo wielu wspanialych ludzi. Czasem jeszcze starzy bywalcy pisza cos ale coraz mniej. Wy tez sie coraz wiecej uczycie itylko nie zapominajcie, ze to co jest dla was proste to dla kogos moze byc bardzo trudne, ze wy kiedys tez byliscie tacy sami. Nie ma co ukrywac ale kazdy z nas pokolei ktorzy tu zaczynalismy mielismy glopie pytania. Nie bede teraz cytowal ale kazdy dobrze wie jak jest. Tak wiec mlodzi nie dajcie sie - poziom wcale nie zmniejsza sie ono jest na takim samym poziomie. I powiem, ze poziom jest wysoki. Wiele osob zacznie sie smiac ale nie ma takiej drugiej storny o trojanach, ktora by miala tak bogata baze i forum. Ci co sie smieja z uzywania trojanow moga zostac wysmiani z uzywania red hatow, z uzywania xemacsow itd. Tak naprawde im czlowiek wiecej wie tym bardziej wydaje mu sie cos glupie i smieszne. Kiedys a wlasciwie niebawem Wy rowniez staniecie sie wielkimi osobami. Mozecie byc tak swietnymi programistami jak John, jak pkw w php, tak swietnymi administratorami jak gozda raven lub nisia czy tak bardzo dobrzy w wielu dziedzinach jak zeusik czy pchela. Podkreslam to tak bardzo poniewaz wiekszosc z nich tutaj miala swoje poczatki i mozna z nich brac przyklad. Teraz czas przyszedl na mnie. Bylem moderatorem przez chyba rok czasu. Wlozylem tutaj naprawde wiele serca, pracy i potu. A nie powiem, zeby na poczatku bylo latwo. Bywaly dni piekne ale i ciezkie. Byly sukcesy i porazki.
Musze wam powiedziec, ze nie jest latwo tutaj byc moderatorem. Moze to sie wydawac cos fajnego ale to ciezka praca. Codziennie trzeba spedzic conajmniej 2godziny. Moderator musi przeczytac kazdy post i zdecydowac czy nadaje sie by dalej widnial. Czesto jest tak, ze czlowiek popelnia bledy. Tym bardziej jesli czyta dziennie po kilkanascie postow. Takich bledow i ja sie nie ustrzeglem. Bylo ciezko w momencie kiedy wprowadzalismy regulamin. Rozne interpretacje powodowaly zgrzyty. Bylo tez ciezko ostatnio - nie chce juz roztrzasac tej sprawy poniewaz nie o tym jest ten watek. Dlatego uwazajcie na szkodnika - to dobry chlopak ktory bardzo sie stara a jak juz mowilem praca nie jest latwa. Przez ten czas kiedy bylem moderatorem wiele sie zmienilo na forum. Na poczatku wraz z aniolkiem wyczyscilismy baze, stworzylismy czeste pytania i odpowiedzi oraz offtopic. Nie mozna rowniez wkoncu zapomniec o Achatesie dzieki ktoremu czytacie ten post. Wielki czlowiek, ktory stworzyl cos cudownego. Mozna powiedziec, ze prowadzil heroiczna walke... sam. Sam stworzyl tak potezny serwis! I nie spoczywa na laurach, dba o forum (wyglada, funkcjonalnosc) rowniez w drodze szykuje nowa strone. Wraz z aniolkiem po nocach ciezko pracuja byscie mogli korzystac w pelni z tego serwisu. Nie chce juz przeciagac dluzej tego postu wiec chcialbym serdecznie podziekowac tym wszystkim osoba, ktorych wyminilem poniwaz sa wspanialymi ludzmi. Rowniez chce podziekowac tym osoba, ktorych nie wymienilem ale zasluguja tutaj (niestety nie moge pisac o viperku z ktorym nie wiem co sie dzieje czy innych osobach rownie waznych). Chce rowniez podziekowac wam wszystkim ktorzy to czytacie i ktorzy tworzycie historie o nazwie haker.com.pl/forum Moze to sie wydawac smieszne ale tak naprawde to jest jedyna w polsce strona o takiej tematyce o takiej skali. Na sam koniec tego ogromnego przemowienia chce odciac wszystkie plotki - odchodze poniewaz nie zgadzam sie z niektorymi decyzjami.
Byc moze wroce za jakis czas, moze bede odwiedzal - nie wiem co bedzie za jakis czas.
Jeszcze raz dzieki wszystkim i mam nadzieje, ze za jakis czas bedziecie mieli ogromna wiedze ktora chetnie sie podzielicie z nowym narybkiem. Pamietajcie jeszcze raz, ze bede pamietal o was i mile wspominal wszystko co bylo.

Pozdrawiam
 

Asia

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2004
Posty
29
odejście

Człowiek jest tylko tyle wart dla innych na ile jest im potrzebny
Może dlatego tak żadkie były posty Atida..
Znam go krótko. Mamy wiele różnych zdań.
Jest wspaniałym sprawiedliwym człowiekiem który nigdy nie pisał
o pierdołach jeśli czegoś nie wiedział.
Warto wziąść przykład.
Powodzenia ATID
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
No szkoda Atid, reszta moderkow teraz bedzie miala jeszce wiecej roboty bo wkoncu odszedl jeden z lepszych [jak nie najlepszych] moderatorow a takze userow .... szkoda ... zycze powodzenia ...
smile.gif


pozdrawiam ....
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
:'(

nie wiem co napisac...

ech.. dziekuje Atid :*
moglbym przyczepic sie tutaj do paru rzeczy ale jednak nie o to chodzi.
powiem krotko: jak juz wrocisz za jakis czas (jesli wrocisz) to mam nadzieje ze sie nie rozczarujesz, chyba wiesz co mam na mysli :>

ja sam na poczatku pisalem straszne glupoty, ciekło ze mnie ironią, mowilem niejasnie, aby inni troche poglowkowali bo jak nie to do widzenia. to wielki zaszczyt ze moge czyscic brudy nieczystych postaci na tym forum ;)

na prawde nie wiem co mam napisac...

Atid, niech moc bedzie z Toba
 

Kamilek

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 24, 2003
Posty
98
Mam nadzieje że odchodzisz tylko z pozycji moderatora
<
.
Poziom tego forum nie jest wcale niski. Właściwie to nie wiem jak jest w tematach o trojanach czy keylogerach bo one mnie akurat za bardzo nie interesowały ale w innych działach jest fajnie
<
. Ale co ma oznaczać poziom niski...? No bo tak: Jest to strona o hacku, nawet sam adres na to wskazuje. Wiadomo więc że bardziej doświadczeni użytkownicy nie będą sie o coś pytać, bo to wiedzą, ale ktoś musi, bo inaczej by to forum nie było potrzebne... Więc nowicjusze też sie chcą coś dowiedzieć i zadają pytania... Forum jest po to aby sobie pomagać
<
.
 

Phoenix

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2004
Posty
142
Nie wiem co powiedziec hlip
<

Jedno jest pewne dla mnie zawsze bedziesz wzorem do nasladowania i jednym z najlepszych moderatyorow na tym forum :-D

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia
 

Karrde

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2004
Posty
31
Nie wiem czy to jest w guście się wypowiadać bo jestem nowy ale szkoda JEST JAK ZNANY I LUBIANY USER ODCHODZI.

Nie znam cię ale pewnie się dobrze sprawowałeś na swym dumnym stanowisku.
Dziękuje. :cry:
 

Andrevus

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2002
Posty
213
Wlasciwie niewiem co napisac, szkoda ze odchodzisz ale na kazdego przychodzi pora, nie bede wymienial ile juz ich bylo bo juz to zrobiles, sam podjales tą decyzje i musimy ją uszanować, Trzymaj sie
 

qczka

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2003
Posty
134
No cuz miejmy nadzieje ze bedziesz tutaj czasem jeszcze zaglodal. Wniosles na to forum wiele nowego i za to wielkie dzieki.
Pozdro z calego Krakowa :cry:
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
Coz szkoda ze tak znan i niewatpliwie dobra w swoim fachu osoba odchodzi, ale coz czasem tak bywa. Ja zapamietam cie Atid jako naprawde dobrego, a wrecz bardzo dobrego moderatora tego forum i mam nadzieje ze od czasu do czasu bedziesz tutaj jeszcze zagladal.
 

H4M3L

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 11, 2002
Posty
47
jako jeden ze starych bywalcow (ojjj, lato 2002. 13 letni gozda zaczyna kariere ;-) ) musze powiedzec, ze na prawde wlozyles w zycie tego forum sporo serca. Nie pozostaje mi nic innego jak wieeelkie: THX i


!!!POWODZENIA!!!
 

LAME-R

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2003
Posty
228
UUU, bardzo niedobrze że Atid odchodzi :cry:
Atid nie zrażaj się :cry: Wiadomo że ostatnio pojawiło się dużo lamerii, ale to zapewne tylko przejściowy trend, poza tym, przybyło też kilka mądrych ludzi. Masz rację, wogóle… co tu dużo pisać, niedobrze jest i już :-(
Pozdro na nowej autostradzie życia
<
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Originally posted by LAME-R
UUU, bardzo niedobrze że Atid odchodzi :cry:
Atid nie zrażaj się :cry: Wiadomo że ostatnio pojawiło się dużo lamerii, ale to zapewne tylko przejściowy trend, poza tym, przybyło też kilka mądrych ludzi. Masz rację, wogóle… co tu dużo pisać, niedobrze jest i już :-(
Pozdro na nowej autostradzie życia
<

Forum wcale nie jest na niskim poziomie, tylko po prostu Atid jest juz na tyle zawansowanym uzytkownikiem ze juz wszystko co obejmuje to forum to sie nauczyl. Chociash to milo z jego strony ze i tak zostal z nami duzo czasu, mimo ze jush wszystko wiedzial i chial pomagac innym...
 

Phoenix

Użytkownik
Dołączył
Luty 9, 2004
Posty
142
Wszyscy ostatnio pisza ze forum jest na slabym poziomie. Kazdy kto tak uwaza to niech to forum zmien! Poza tym u nas jest KLIMAT
<
Zobaczcie na cc-team czy tam pisza o takich luznych tematach. My wszyscy jestesmy ziomkami. Jestesmy jak jedna wielka HAKERSKA RODZIANA najwieksza w POLSCE
<
Jestesmy najlepsi
<


PS: Az mi lezka poleciala
<
:D
 

Kamilek

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 24, 2003
Posty
98
Fenix: Nie chce być jakimś ziomkiem
<
.
Poza tym jeśli są normalni admini i mody to forum jest dobre
<
. Czasem sie tylko zdaża że ktoś wejdzie na jakieś forum o hacku i bedzie chciał znać program do włamywania sie
<
.
Luźne... no jest luźno i fajnie
smile.gif
. Ale jak mają być takie tematy jak na wiadomosc.info gdzie sie pytają jak sie zakochać itp. to ja dziękuje
<
.

Nie chce nikogo urazić ale niektórzy sie całkiem nie dawno zarejestrowali a rozpaczają że Atid odchodzi, a nawet go nie znali dobrze
<
.
Też go nie znałem
<
.
Ale... skoro był modem to musiał na to zasłużyć
<
.

Ps. Zresztą nie udawajcie że sie smucicie ponieważ zwolnił sie jeden "stołek"
<
.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by Kamilek
Ps. Zresztą nie udawajcie że sie smucicie ponieważ zwolnił sie jeden "stołek" :lol: .
re: PS => i co w zwiazku z tym? nie oznacza to ze ma byc 3 moderator... moze byc Sam Achates przeciez, nie jest to okreslone ilu ma byc... poki co to jest 2 moderatorow, moze kiedys :) gdy nie bedziemy sobie radzic (czytaj na wieki wiekow) :D

pozdrawiam :D
SZKOD[nick]
 

LAME-R

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2003
Posty
228
Hmm — ja bym np. proponował zeusika. Dlaczego:
1. Zna się trochę
2. Często siedzi na forum
3. Solidnie je wyczyści z bezsensownych postoof (i będzie na kogo zwalić
<
)
4. I wogóle to dobry człek
smile.gif

Przeciw:
1. Brak mu „moderatorskiego ciepła”, wiecie o co chodzi
2. Trochę za ostry (to nie to samo ??)
3. Ma brzydki avatar
<
(po wuj go zmieniałeś, trzeba było zostawić tego pingwinka!!!)
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Moim zdaniem (bez urazy zeusik) zeusik sie nie nadaje na moda, bo wlasnie jest za ostry i czesto jest bardzo nie mily w stosunku do ludzi... Mod powinien takze byc pomocnym a nie tylko krytykowac...

3. Ma brzydki avatar[/b]
A co ma piernik to wiatraka :?:

re: PS => i co w zwiazku z tym? nie oznacza to ze ma byc 3 moderator... moze byc Sam Achates przeciez, nie jest to okreslone ilu ma byc... poki co to jest 2 moderatorow, moze kiedys :) gdy nie bedziemy sobie radzic (czytaj na wieki wiekow)
<


pozdrawiam
<

SZKOD[nick][/b]
Baby z wozu, koniom lzej, jesli byscie sie pokusili o jednego moda wiecej to wam by bylo lzej (mniej pracy)
<


Wszyscy ostatnio pisza ze forum jest na slabym poziomie. Kazdy kto tak uwaza to niech to forum zmien! Poza tym u nas jest KLIMAT Zobaczcie na cc-team czy tam pisza o takich luznych tematach. My wszyscy jestesmy ziomkami. Jestesmy jak jedna wielka HAKERSKA RODZIANA najwieksza w POLSCE Jestesmy najlepsi[/b]

Piekne przemowienie
<
No i zeczywiscie te forum wyroznia sie klimatem, na innych forach jakich bylem, ludzie sie jakos mniej znaja i atmosfera jest strasznie sucha...

PS: Az mi lezka poleciala[/b]
A ja sie normalnie rozplakalem
<


Nie chce nikogo urazić ale niektórzy sie całkiem nie dawno zarejestrowali a rozpaczają że Atid odchodzi, a nawet go nie znali dobrze .[/b]

Ja tu jestem juz calkiem dlugo, a i tak dobrze Atida nie znam :/
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom