Przydatna komenda

bufon

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2006
Posty
12
Czy zna moze z was ktoś komende w C++ builder ze jeśli wciśnie sie przycisk POWER i RESTART w kompie to on nie zadziała poprostu zablokuje te przyciski tak jakby nie działały :yes:
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
a czy przypadkiem reset to nie jest "manualne" zwieranie dwoch zworek na plycie glownej? (?) trudno by bylo softwarowo to zablokowac...
 

bufon

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2006
Posty
12
to ze wystarczy zworki wyciągnąc to wiem bo tak robiłem ale fajna taką opcj dodać np do Trojana :faja: mam komende zeby zablokować pulpit i przycisk start ale dorzucić do tego bloka RESETA i POWERA to jush było by coś :jupi:
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
Originally posted by red_ag
Fizycznie niemożliwe.

co do resetu to chyba sie zgodze - jednak w przypadku power button to co sie stanie jak przy wlaczonym windowsie wcisniesz przycisk?? - winda sie ladnie zamyka (standardowe ustawienia)... wiec cos w tym jest (mowa o ATX, AT i starsze pomijam)
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
czy fizycznie niemozliwe? hmm.. raczej software'owo...
dlaczego nie fizycznie? bo przeczytalem o przypadku gdzie po podpieciu drukarki (do lpt), przycisk reset przestal dzialac... ciekawe
<
 

bufon

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2006
Posty
12
no komende na bloka przycisku start mam a jak by mieć na blok RESETA i POWERA to jak by dodać to do trojana to ofiara mysiała by kabel wyciągnąc zeby wyłączyć kopa :faja:
 

V0lrath

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2006
Posty
25
Może udałoby się jakoś programowo wyłączyć łagodnego powera (krótkie wciśnięcie), ale przed resetem twardym ani długim wciśnięciem powera programowo raczej się nie obronisz.
 
Do góry Bottom