[Przydatność] Pascal vs C++

Szmycu

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 15, 2010
Posty
3
Początkowo chce przybliżyć moja sytuacje.



Mam prawie 18 lat, chodzę do technikum informatycznego.​
Od 1 klasy meczymy Turbo Pascala czyli początkowe stadium języka i to w przestarzałym programie.

Moja wiedza z programowania nie jest wiec na wysokim poziomie.
Rozumiem wszystko co robimy lecz ciągle zataczamy błędne nudne kola wokół tablic pętli for,while itd

Chce jednak zacząć się naprawdę tego uczyć i tu chce zaznaczyć BĘDĄC REALISTA.




Obecnie mamy do czynienia z najnowszym Pascalem czyli obiektowym, mamy środowiska Delphi 7 i niedawno powstało CodeGear Delphi nowej firmy.​

Środowiska c++ są na pewno bardziej rozwinięte i mamy więcej profesjonalnych alternatyw choćby visual studio.Z tego co czytałem możliwości c++ nie są dużo większe(rozmiar kodu, szybkość wykonania), może się mylę.



Idac dalej --> widząc oferty pracy, mowie o dzisiejszych czasach nie za często chyba zobaczę 'wymagania: Pascal, ale c++ .​

Znam wiec podstawy programowania w pascalu czy opłaca mi się uczyć c++ czy dokończyć dzieło w Delphi.

Prosiłbym o pomoc w moim problemie ale taka ze spojrzeniem na dzisiejszy rynek, trudność języka, możliwości, przydatność. Chce by to była przemyślana decyzja po prostu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Ja bym się zainteresował Pythonem , on zaczyna powoli podbijać świat , i to wcale nie jest temat do żartu , czytałem artykuł że w jakimś uniwersytecie rozpoczeli pracę nad systemem operacyjnym napisanym w pythonem , nasa wykorzystuje tylko pythona , a youtube.com w 90 % napisany w pythonie .. są tez genialne aplikacje sieciowe , sam jestem w identycznej sytuacji jak ty mam 18 lat i chodze do technikum informatycznego , ja sie nudze na tych lekcjach , brzydnie mi ten pascal i c++ ... to są jezyki który( 1 juz wymarl ) a drugi po woli sie do tego szykuje .

Python
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Ja bym się zainteresował Pythonem , on zaczyna powoli podbijać świat , i to wcale nie jest temat do żartu , czytałem artykuł że w jakimś uniwersytecie rozpoczeli pracę nad systemem operacyjnym napisanym w pythonem , nasa wykorzystuje tylko pythona , a youtube.com w 90 % napisany w pythonie .. są tez genialne aplikacje sieciowe , sam jestem w identycznej sytuacji jak ty mam 18 lat i chodze do technikum informatycznego , ja sie nudze na tych lekcjach , brzydnie mi ten pascal i c++ ... to są jezyki który( 1 juz wymarl ) a drugi po woli sie do tego szykuje .

Python
Nie powiedział bym :>
C++ daje o wiele większe możliwości niż Python.

Zdecydowanie C++, C#, a jeżeli już miałbyś zaczynać z Pythonem to spróbuj też Perla.
 

Szmycu

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 15, 2010
Posty
3
rzeczywiscie naczytalem sie troszke teraz. nie mialem pojecia ze w pythonie pisza youtuba pracuje nasa i google. skoro takie giganty docenily ten jezyk napewno niesie on ze soba wielkie mozliwosci.

jednak teraz jest trend na c++ i bede go mial w szkole mysle ze to byl by lepszy wybor.

problem moze byc z przyswajaniem:confused:

jakie srodowisko polecacie ?
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Uczysz się sam dla siebie. Ja polecam na początek C++, ale to jest moje zdanie.
Ps
Zostań polonistą, takie formatowanie tekstu i akapity ;D.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Do góry Bottom