Przypisywanie sieci w zależności od potrzeb:)

kuman0

Użytkownik
Dołączył
Październik 24, 2004
Posty
6
Mój kolejny olśniewający pomysł zaprowadził mnie znowu do was ;]
A więc sprawa wygląda tak:
Mam 2 karty sieciowe wpięte do kompa (jedna to radiówka)
Mam neoshita podpiętego na zwykłej karcie sieciowej a na radiówce mam nie do końca legalnie udostępnione łącze z jakiejś tam sieci lokalnej z dostępem do neta.
No i teraz o co mnie się rozchodzi. A mianowicie o to że na tej sieci lokalnej mają całkiem niezłe transfery więc czy było by możliwe połączenie z 2 sieciami na 1 kompie z 2 kart i przypisanie np FireFoxa do zwykłej karty a OP2M DC++ itp. do radiówki?
Jeśli tak to jak to rozdzielić jeśli chodzi o przeglądarki i P2P.
Jeśli ma ktoś coś do powiedzenia na ten temat to prosze sie wypowiadać..
Pozdrawiam
KUM4N0
PS. Chodzi o przypisywanie w jednym czasie. :faja:
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Wydaje mi się, że net limiter umożliwi coś takiego, jakiś czas temu tez się nad tym zastanawiałem, bo tez może będę miał 2 łącza.
 

lorenzo

Użytkownik
Dołączył
Listopad 2, 2003
Posty
12
testowałem =)

Sprawe jakieś dwa lata temu testowałem na linuxie na bank nie działa.Trzeba ustawić brame(route add default gw x.x.x.x gdzie x to kolejne numery adresu ip bramy) do neta jeśli będziesz mieć 2 łącze do neta=) to będziesz musiał przestawiać się z 1 bramy na drugą itd.Dwóch naraz się nie da uruchomić próbowałem.Pomimo prostoty systemu windows ustawiłem w połączeniach sieciowych we Właściwościach>TCP/IP adres w obu połączeniach bramy i odpaliłem obydwa łącza.Fakt jest taki obydwa łącza startnęły,lecz windows korzysta z pierwszego połączenia internetowego, które startneło.Czyli wynik jest znowu taki,że jak chcesz korzystać =) to włączasz albo pierwsze albo drugie połączenie.

Pozdrawiam ^^
 
Do góry Bottom