Pytanie czysto teoretyczne

Ccobra

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
91
Mało się znam na binderach, nie potrafił bym chyba sam napisać ale sądze że nies było by takie trudne. Ale do rzeczy, binder działa na zasadzie łączenia dwóch plików. Załóżmy teraz że łącze wnampa.exe z patchem exe, wszystko pięknie ładnie na moim kompie pójdzie, ale zastanawia mnie czy da się to przetransportować gdzie indziej, tzn taki zbidnowany plik zabrać ze sobą na dyskietce i zanieść gdzie kolwiek. Moje pytanie brzmi na jakiej zasadzie by to działało przecież sam *.exe winampa nie uruchomi się potrzbne są też inne pliki więc jak ? a binder binduje tylko execa. Przecież np sam Word.exe niewystarczy bo odpalić go potrzebna jest cała baza plików więc jak ?
i jeszcze jedno co mnie bardzo frapuje, bidnując plik i wysyłając go komuś. Jak to działa binder zapisuje sobie ścieżke do tych dwóch plików *.exe i odczytuje je na komputerze uzytkownika w taki sposób że gdy ofiara otwiera to on jakby przesyła go odemnie ? czy te pliki zbidnowane niemają żednego powiązania już ze swoim prawdziwym źródłem ?
Wiem ze troszkę zagmatwałem i zrobiłem pełno błędów ort
smile.gif
ale mam dyslekcję
<

Dzięki za wszystkie odp.
 

LAME-R

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2003
Posty
228
No to binduj coś co nie potrzebuje innych plików.
Taki plik ma takie same możliwości jak niezbindowany.
Jak odchodzi bindowanie — nawet się nie pytaj.
I o rozszerzeniu .jpg zapomnij.
 

Ccobra

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
91
Ja się niepytam jak się binduje i czy można zbindować pliki jpg bo zdaje sobie sprawę że tylko wykonywalne Ja poprostu jestem ciekaw czy można zbindować plik który do swojego działania potrzebuje innych, ale z twojej wypowiedz wnioskuje że się nie da, w sumie to oczywiste chyba jest
<
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Zawsze możesz zbindować całą jakąś instalkę (install.exe czy inny setup.exe) ale i tak może wymagać jakiegoś Winpcapa czy innego cuda.
 

actvi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 5, 2004
Posty
15
Binder działa na tej zasadzie, że robi swój plik .exe i wsadza w niego te pliki, które bindujesz. Kiedy ktoś to odpali, plik bindera wyrzuca te pliki z siebie (zazwyczaj do tymczasowego katalogu) i wykonuje je. W ogóle to co napisałeś jest jakieś pozbawione logiki, bo po cholerę łączyć to z wnampa.exe, przecież nawet jak by nie był zbindowany, to i tak by nie odpalił bez składników winampa w tym samym katalogu.
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
eeeeeee .. ze co .. ?!?! A to czemu nie mozna bindowac plikow jpg .. ?! :?
Jezeli cos to zle zrozumiales chyba LAMER-A bo mu chodzilo ze nie moze byc rozszerzenia jpg .... ! ! ! ! :? Bindowac mozna wszytskie rozszerzenia plikow .. :?
...
<
 

Ccobra

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
91
Nie to ty niezrozumiałeś mnie, chodzi mi o to że 1plik+2pllik musi= 'exe' lub 'bat' ale cząstkowym może być jpeg czy gif itp, ale wynikowy plik niemoże mieć rozszerzenia jpg tylko exe lub bat
smile.gif
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
to ja wiem ze nie moze byc rozszerzenie typu jpg ... itd
smile.gif

Nie to ty niezrozumiałeś mnie, chodzi mi o to że 1plik+2pllik musi= 'exe' lub 'bat' ale cząstkowym może być jpeg czy gif[/b]
nie wiem co rozumiesz przez slowo "czastkowym" ...?
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
to ja jush nie kapuje ... najpierw mowisz:

Bo zbindować możesz tylko pliki wykonywalne tzn *.exe ewentualnie *.bata potem jeszce o innego ...
ale cząstkowym może być jpeg czy gif itp[/quote]podsumowanie: ... to nie ma roznicy jaki plik zbindujesz z jakim ...
smile.gif

pozdro ... :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ccobra

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
91
Bo w tej pierwszej wypowiedzi chodziło mi tylko iwyłącznie o plik wynikowy czyli ten który powstaje w wyniku bindowania, może nie zbyt jasno to ujołem ale dla mnie było to zrozumiałe
<
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
nono ... dla ciebie tak ... ale pisze sie chyba wlasnie tak aby inni zrozumieli ...
smile.gif
koniec gadki na ten temat ... :x
pozdra ...
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
ostatnio natrafiłem nawet na putty ze zbondowanym wirusem, tak więc wykorzystuje się naprawdę każdego exe`ka
pozdrawiam
 

klapouchy

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
11
przecież sam *.exe winampa nie uruchomi się potrzbne są też inne pliki więc jak ? a binder binduje tylko execa. Przecież np sam Word.exe niewystarczy bo odpalić go potrzebna jest cała baza plików więc jak ?

A dlaczego nie przenieść samego exe'ca?
przecież Word albo Winamp jest prawie na każdym kompie!!!
Przenieś samego exe'ca i niech se odpalają, tyle że każde odpalenie na nowo będzie uruchamiać zbindowany dodatek....[/quote]
 
Do góry Bottom