Pytanie dot. skryptowania.

Spray

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2006
Posty
17
Witam Skrypterów!


Kumpel chce zaczac pisac skrypty do gier (kakretnie Ultima Online) i niewie jak zaczac i jaki jezyk do tego wybrac. Jesli mozna to prosze o podanie jakisc ciekawych FAQ'ow i kursów dot. pisania skryptow do gier.


Z góry dziekuje.
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
tak kakretnie to wydaje mi sie ze przydaloby sie poznac PHP , a odnosnie kursow to malo jest tego w sieci ? mnostwo i to po Polsku , niech sobie szuka na googlach , zaden problem
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Dobra, jakie to skrypty? Systemy rejestracji na prywatnych serverach? Boty? Trainery?
 

NC

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 28, 2006
Posty
81
Originally posted by Ja_Ck
eee do gier PHP?!
jeszcze o tym nie słyszałem... :glupek2:

no to mało słyszałeś
smile.gif
sam mam kumpla który pisze skrypty do Ogame na np. skanowanie wszystkich planet od X:XXX do Y:YYY ;] itp.
 

zoreander

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2007
Posty
3
...

Zdecydowanie Autoit jeżeli chodzi o boty. Bardzo przydatne funkcje typu detekcja koloru, obrazów, wysyłanie kliknięć za pomocą prostych komend. Może być też C++/Delphi ale jest to o wiele trudniejsze w tych językach. Autoit to bez wątpienia najlepszy dostępny program do pisania skryptów automatyzujących czynności.
 

Zumzero

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 23, 2006
Posty
42
W Javie...? Java to raczej chyba do pralek itp -.- Ale niewiem czy dobrze słyszałem
 

_ProXy_

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2006
Posty
142
...

zalezy o co chodzi z tymi skryptami...
- jezeli chcesz pisac skrypty np. do tworzenia kont (i ten skrypt bylby na komputerze z serwerem gry) to mozna uzyc: PHP, PERL, ASP...
- jezeli chcesz pisac skrypty ktore zdalnie beda wykonywaly jakies zadania, to moga byc to skrypty wykonywalne (programy, exe) mozna uzyc: C#, C++, PASCAL, DELPHI, ASM itd.. (duuuza paleta ;d)

jezeli te skrypty maja na celu ulatwienia w grze bez dostepu do plikow gry (trainery itp), to tutaj juz wszystko zalezy od twojego pomyslu ;]
 
Do góry Bottom