Pytanie o bezpieczeństwo!

Lord Lee

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
2
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum ale zanim zacznę zabawę i poznam ciemną stronę mocy, to raczej wolałbym sie dowiedzieć jak siebie zabezpieczyć ;p.
Mam windows Xp i mam zainstalowane Kerio Firewall oraz Avast antivirus 4.7 i co 2 dni aktualizuje mi sie baza wirusów. Mam takie pytanie czy to mi wystarczy do obrony przed wirusami, Key Loggerami itp??
A jeśli nie to podajcie linki tego co mi sie jeszcze przyda, ale tak żeby nie spowalniało mocno kompa.
Z góry dziękuje wszystkim ziomalom co powarznie odpowiedzą, a nie co napiszą np "nigdy nie będziesz bezpieczny"
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Przed wyborem narzedzi warto zwrocic uwage na testy potwiedzajace ich skutecznosc.

Tu znajdziesz szereg informacji na temat testu przeprowadzonego na firewall'ach - leak tests results.

Tu znajdziesz test na antywirusach - av test. Naturalnie test jest czastkowy poniewaz przedstawia wylacznie wyniki analizy probki poddanej modyfikacjom. Test nie dotyczy usuwania aktywnego malware! Co jest kluczowym elementem jesli chodzi o skutecznosc programow antywirusowych. Co z tego, ze program wykryje szkodnika jesli nie bedzie w stane go usunac!

Jesli chcesz upewnic sie, ze twoj system nie jest szpiegowany przez keylogger warto sprawdzic wersje testowa - Elite Anti Keylogger.

Reszta zalezy od rozsadnego uzytkowania...
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
przejdz na linuxa a niebedziesz musial sie juz martwic o wirusy,potem solidna konfiguracja iptables i jest ok
smile.gif
 

Lord Lee

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
2
dzięki wszyscy mi pomogliście. sorki ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak przeglondam forum to piszecie kliknij pomógł. A ja niewiem o co w tym chodzi ;/. Moze mi ktoś wyjaśnić??
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Originally posted by Lord Lee
dzięki wszyscy mi pomogliście. sorki ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak przeglondam forum to piszecie kliknij pomógł. A ja niewiem o co w tym chodzi ;/. Moze mi ktoś wyjaśnić??
Jak założysz temat i ktoś ci pomógł to możesz mu dać punkt poprzez naciśnięcie przyciska "Pomógł" znajdującego się przy odpowiedzi tego kogoś
smile.gif
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Originally posted by dawid999
przejdz na linuxa a niebedziesz musial sie juz martwic o wirusy,potem solidna konfiguracja iptables i jest ok
smile.gif

No nie do końca. Pod linuxa też istnieją wirusy (chociaż ich liczba jest niewyobrażlnie mniejsza, niż pod windows), natomiast nie istnieją (o ile mi wiadomo, mogę się mylić) AV pod linuxa z ochroną rezydentną, a jedynie posiadające możliwość skanowania).

Co do głównego wątku to żadne oprogramowanie się nie przyda, jeśli użytkownik nie jest świadom zagrożenia. Spotkałem się ostatnio z przypadkiem, kiedy użytkownik posiadał ochronę antywirusową, ale wyłączył ją, bo denerwowały go przy każdym starcie komunikaty o znalezionym wirusie
smile.gif
 

Pretty

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2007
Posty
23
Originally posted by jurgensen+--><div class='quotetop'>CYTAT(jurgensen)</div>
<!--QuoteBegin-dawid999
przejdz na linuxa a niebedziesz musial sie juz martwic o wirusy,potem solidna konfiguracja iptables i jest ok
smile.gif

No nie do końca. Pod linuxa też istnieją wirusy (chociaż ich liczba jest niewyobrażlnie mniejsza, niż pod windows), natomiast nie istnieją (o ile mi wiadomo, mogę się mylić) AV pod linuxa z ochroną rezydentną, a jedynie posiadające możliwość skanowania).

Co do głównego wątku to żadne oprogramowanie się nie przyda, jeśli użytkownik nie jest świadom zagrożenia. Spotkałem się ostatnio z przypadkiem, kiedy użytkownik posiadał ochronę antywirusową, ale wyłączył ją, bo denerwowały go przy każdym starcie komunikaty o znalezionym wirusie
smile.gif
[/b]
W linuxie by wirus zadziałał musisz siedzieć na roocie, a tak chyba nikt nie robi na codzień...
Po za tym już widziałam av z rezydentną pod linuxa. Nod32 : ) Lecz po co komu na linuxie av...
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Nie ma czegos takiego jak bezpieczny linux lub windows obydwa systemy sa tak samo narazone na atak. Windowsy sa popularniejsze co wiaze sie z czestrzymi atakami na te systemy. Jeden i drugi system tak samo trudno zabezpieczyc.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Spybot Search & Destroy[/url]
Ad-adware

Znajomość autostartu, programów zainstalowanych na komputerze i procesów pomaga.
Dzięki ich przeglądaniu można zauważyć coś podejżanego.

Radze zmienić AV.

//Nie ściągaj plików z nie sprawdzonych źródeł, chyba że konieczne.
Jeżeli masz orginalny XP (mam nadzieje
<
) to aktualizuj raz na jakiś czas.

Jeżeli coś podejrzewasz (plik) użyj skanera http://virusscan.jotti.org/"]Są też wirusy itp nie wykrywalne.


Pozdrawiam Smark.
 
Do góry Bottom