Pytanie odnośnie włamania się do sieci.

Status
Zamknięty.

uwe

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 24, 2008
Posty
7
Witam, na samym początku zadam pytanie.
Otóż posiadam Linuxa Debiana / lapek Toshiba model A200-1n5



otóż, jak wyświetlić sieci bezprzewodowe które są u mnie w pobliżu? pod Vistą wyświetla mi około pięć, z których jedna jest zabezpieczona Kluczem WEP
a pozostałe są niezabezpieczone, posiadają filtracje adresu Mac.

Jak wydobyć MAC, aby dostać się do tej sieci?

prosiłbym o jakieś informacje dotyczące włamania się do sieci.
Szukałem na forum ale nic sensownego nie znalazłem.
Dzieki za pomoc.
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
Program Aircrack poruszany temat był na forum służy do łamania kluczy WEP. Jak poszukasz topic to znajdziesz też o adresach mac oraz ich zmianie..
 

uwe

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 24, 2008
Posty
7
do przechwytania adresu MAC używalem programu COMMViev - Niestety on przechwytuje tylko mój adres MAC. Po wejściu do sieci niezabezpieczonej, uruchamiam go i niestety nie działa.
Prosze o pomoc
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
najpierw zainstaluj stero do kart, bo wielu bawi sie aircrackiem nie majac aktywnej
 

Kiui

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 27, 2008
Posty
12
Elo.
Mam takie pytanko mój ruter wi-fi jest zabezpieczony filatracją adresów mac to jest dobre zabezpieczenie czy jeszcze dorzucić np WPA
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(Kiui @ 20.09.2008, 20:59) <{POST_SNAPBACK}></div>
Elo.
Mam takie pytanko mój ruter wi-fi jest zabezpieczony filatracją adresów mac to jest dobre zabezpieczenie czy jeszcze dorzucić np WPA[/b]
To nie jest dobre zabezpieczenie. Mac jest rodzajem fizycznego adresu karty sieciowej. Filtrując MAC w prosty sposób dopuszczasz tylko wybranych klientów (siebie) do sieci ale... napastnik posiadając odpowiednie drivery może na chwilkę zmienić sobie adres MAC i wiadomo co wtedy, staje się "legalnym*" klientem sieci. Bez specjalnego przygotowania z minimalną wiedzą i znajomością języka angielskiego (czytanie helpa) użytkownik Linuksa może bardzo szybko (kilka sekund) zmienić sobie adres mac. Oczywiście jest tego wada (tego rodzaju ataku), w danej chwili oczywiście może być jeden klient podpięty do sieci z danym MAC, więc chyba logiczne że do momentu rozłączenia się legalnie korzystającego z zasobów sieci klienta napastnik się nie podłączy. Lecz wiadomo gdy sieć jest online większa od typowej domowej (korzysta kilku, kilkunastu klientów) to napastnik praktycznie niepostrzeżenie może podszywać się pod nieaktywnego w danej chwili klienta.

Więc w twoim wypadku w powietrzu "latają" nie szyfrowane dane, podczas gdy podłączasz się do bezprzewodowej sieci, napastnik stoi ukryty w pobliżu Ciebie monitorując (sniffing) ruch w sieci (nie musi być podłączony by uzyskać wtedy twój mac) i ma twój adres mac. Potem czeka aż odłączysz się od sieci bądź sam to zrobi i on się podłączy. Bywa czasem że gdy podłącza się drugi klient z takim samym mac obaj zostają wyrzuceni z sieci.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom